У Львові затягують розслідування ДТП за участю екс-міліціонера

18:59, 17 грудня 2014

Понад вісім місяців львівські правоохоронці розслідують звичайне ДТП без загиблих і травмованих. Винуватця встановили, але він своєї вини не визнав. Тому потерпілому, авто якого після аварії не підлягає ремонту, доводиться через суд вимагати відшкодування завданих збитків. Та готувати справу до розгляду, міліція не поспішає.

Аварія сталась 5 квітня близько 21:00 на вул. Княгині Ольги. Її зафіксували камери відеоспостереження з магазину навпроти. Таксі, марки BMW, пана Ігоря раптово перестало реагувати на педаль газу. Водій зупинився, а через кілька хвилин в нього влетів ВАЗ. «Я включив аварійку і їхав на аварійці. Мені машина зупинилась. Я попробував прогазувати і чую ззаду удар: бабах і мене звідтам викинуло десь на 15 метрів на тротуар», – розповів потерпілий Ігор Тиховецький.

Дивом обійшлось без потерпілих. А от ціна ремонту автомобіля, за висновками експертизи, перевищує його вартість. «Удар такий сильний був в задню частину, що аж склалася машина, дверка на дверку найшла і поріг зігнувся», – додав потерпілий.

На місце аварії одразу прибули автомайданівці. Кажуть, винуватець був п'яним. «Від нього був різкий запах алкоголю. Ми поїхали з ним разом у «швидку». Лікарі не хотіли брати кров на експертизу, мотивуючи це тим, що людина перебуває у важкому стані і вони нічого не будуть робити. Після години перепалки між нами і лікарями вони все-таки взяли кров на експертизу. Можу сказати, що спочатку водій був без пам’яті, але потім він прийшов до тями, тому такі пояснення абсурдні», – зазначив активіст львівського Автомайдану Антон Топар.

Експертиза зафіксувала у крові у водія 1,34 проміле алкоголю. Маючи висновки судово-медичної експертизи, покази трьох свідків і відео з камери спостереження, справу розслідували майже два місяці. Водія ВАЗу визнали винним, але права у нього не забрали. Журналісти «Телеканалу 24» навідались до нього додому, та спілкуватись винуватець ДТП не захотів. «Без коментарів», – сказав він і зачинив двері.

Відтак, щоб відшкодувати завдані збитки, потерпілий звернувся до суду. Та готуючи справу до розгляду, правоохоронці постійно щось забувають. Тому вже двічі суд відправляв її на доопрацювання. «Щойно 16 липня матеріали справи направили у Франківський районний суд. 29 липня він повернув їх на доопрацювання через порушення процесуальних норм. 8 вересня справу повторно скеровують до суду, а 12 грудня він знову повертає її на доопрацювання із вказанням тих же недоліків, що й минулого разу. Тобто дві постанови суду виконані неналежно. Ми оскаржували бездіяльність слідчого і прокурора, який має здійснювати нагляд за справою. Дійшли навіть до Генеральної прокуратури України. Зараз саме чекаємо відповідей», – розповів адвокат потерпілого Андріан Лапотков.

Адвокат упевнений, що це робиться зумисне, бо винуватець ДТП – колишній правоохоронець. До того ж у салоні з ним було двоє пасажирів, які у справі не фігурують взагалі. Один з них вимахував посвідченням міліціонера, стверджують свідки. «Він махав посвідченням, кричав: все в порядку, це міліція. Все в порядку – я міліція», – додав активіст Автомайдану Антон Топар.

Чому так вперто не виправляють порушень, на які вказав суд, і чому у водія, який сів за кермо п’яним і скоїв ДТП, не забрали прав, журналісти поцікавились в обласному управлінні міліції. Там пообіцяли відповісти згодом, бо, мовляв, самим треба розібратись.