У Львові завершився Міжнародний шаховий турнір

13:00, 8 липня 2013

У Львові 6 липня відбулися заключні тури Міжнародного шахового турніру Укренерго Open, який зібрав понад 200 шахістів з 8 країн світу. Організатором турніру виступила Львівська обласна Шахова федерація.

Подібного змагання у Львові ще не було, оскільки за перемогу на головному шаховому турнірі «А» боролися 15 міжнародних гросмейстерів та два десятки міжнародних майстрів та майстрів FIDE і понад п’ять десятків українських шахістів з високим рейтингом, повідомили організатори.

Переможцем турніру «А» став міжнародний майстер Ервін Тот з Угорщини. Друге місце посів український міжнародний гросмейстер Сергій Овсєєвич, третє – також українець, міжнародний майстер Костянтин Тарлев.

У турнірі «В» – турнір для усіх охочих, перемогу здобув український шахіст Олег Биковський з Вінниці. Другим став донеччанин Віген Багірян, а третім Маріус Абрамчук з Молдови.

  

«Ми маємо розуміти, що сьогодні кожному з нас, як ніколи, потрібні шахи. Тому що шахи вчать логічному мисленню. Шахи тренують пам'ять, дисциплінують і допомагають контролювати час. Загалом через цю гру приходить вміння приймати рішення і відстоювати їх в майбутньому. Причому приймати рішення в умовах дефіциту часу – що часто зустрічається в житті», – зазначив президент Львівської обласної Шахової федерації Тарас Керницький на закритті міжнародного шахового турніру Укренерго Open.

Нагадаємо, Львівська студентка Марія Музичук стала чемпіонкою України із шахів.

Довідка. Укренерго Open – це одна з найяскравіших інтелектуальних змагальних подій Львова 2013 року, яку приймав у своїй актовій залі Національний Університет «Львівська Політехніка».

У програмі Укренерго Open було передбачено проведення відразу двох шахових турнірів: «А» – за участю провідних гросмейстерів, міжнародних майстрів та майстрів FIDE; «B» – для усіх охочих.

Загалом Міжнародний шаховий турнір Укренерго Оpen зібрав шахістів таких країн: Україна, Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина, Росія, Республіка Білорусь та Молдова.

Мета заходу – зміцнити дружні зв'язки між шахістами та популяризувати цей вид спорту серед населення регіону. А також це можливість для українських шахістів виконати норми на міжнародні звання (GM, IM, WGM, WIM), можливість виконати кваліфікаційний норматив «кандидат в майстри спорту України» та присвоєння міжнародного й українського рейтингу учасникам змагань.