У Львові збирають українські книжки для підтримки Донбасу

16:45, 17 липня 2014

Сьогодні, 17 липня, у Львові громадські активісти презентували просвітницький проект «Відкрий українське: підтримай український Донбас!». Така акція має на меті популяризувати  українське слово на сході України та поширювати правдиву  історію українського народу.

Збір  українських книжок, періодики, журналів, дисків та національної символіки проводиться  у Львівському обласному будинку вчителя, що на вул. Коперника, 42. Пункт збору працює  з 11:00 до 14:00 з середи по п’ятницю.

Проект «Відкрий Українське» організували студенти з ГО «Молодь за Зміни» спільно з Конгресом української інтелігенції Львівщини.

Як зазначили організатори проекту, на сході серед молоді та старшого покоління є великий попит на українське слово, не тільки у форматі національно-патріотичного виховання,  а й у форматі побуту та відпочинку.

Співкоординатор проекту Володимир Парубій переконаний, що сьогодні без зміни свідомості людей на сході, ми не змінимо там ситуацію,  а змінити свідомість здатна тільки патріотична книжка.

Координатор проекту Роман Брезіцький розповів, що поштовхом для запуску проекту  було повідомлення у ЗМІ про те, що в Донецьку у книгарні «Є» найбільше продаються книжки Василя Стуса.

Першим етапом проекту є збір книжок, журналів та аудіозаписів. Активістам вже вдалось зібрати близько 300 примірників літератури та 100 національних прапорів, які вже впродовж тижня відправлять на схід.

На презентації проекту були присутні відомі письменники, артисти, громадські діячі. Своїми книгами поділилися понад 50 авторів. Зокрема, голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих,  письменник  Петро Франко переконаний , що зробив найскромніший внесок. Автор передав книжки «Царський в’язень», «Святець і батько», «Ідіть за мною», «Криваві сліди золотого  вересня». 

Передавати зібрані книжки будуть тільки  з рук у руки волонтерам  на сході. Вже вдалося налагодити контакти з  активістами з Маріуполя, Донецька, Луганська,  Слов’янська.

Також зібрану літературу збираються поширювати в Криму та передавати книжки на землі, де живуть етнічні українці - на Кубань, північну Слобожанщину та Стародубщину.

На другому етапі організатори планують запрошувати письменників і поетів разом їхати на схід, аби   проводити дискусійні клуби,  розмови, читати вірші.  А виконавців, які принесли дискографію,  запрошуватимуть з  концертами, щоб на сході звучала українська музика.