У Львові зірвали обговорення щодо громадських колегій при міськраді

18:24, 15 січня 2016

Сьогодні, 15 січня, група людей зірвала громадське обговорення положення про створення громадських колегій при управліннях Львівської міської ради. Члени громадських організацій, які прийшли на обговорення, не хотіли слухати доповідачів та ініціювали розроблення власного проекту про створення загальної громадської ради при мерії.

За задумом чиновників, громадські колегії при управліннях мають частково контролювати роботу управлінь мерії, а також мають бути дорадчим органом у прийнятті важливих рішень. Перші громадські колегії мали запрацювати вже у березні.

Однак члени різних громадських організацій, які прийшли на обговорення, не дали можливості чиновникам бодай висловитись та презентувати початкову ідею колегії. На будь-які слова чиновників, члени ГО кричали, що не хочуть їх слухати.

Іван Спринський голова ГФ «Рабів до раю не пускають» почав перебивати керівника Інституту міста Олександра Кобзарєва та почав розповідати про неприпустимість створення окремих колегій при управліннях міськради, а також обурювався щодо пропозиції надати начальникам управлінь призначати не більше 49% членів громадських колегій. Тому він почав наполягав на необхідності створення загальної громадської ради при Львівській міській раді, на кшталт громадської ради при ЛОДА. 

Відтак імітуючи голосування присутні на зборах представники громадських організацій вирішили створити ініціативну групу для розробки положення про створення громадської ради, обрали головуючим ініціативної групи Рустама Курбанова, який називає себе головою громадської ради при МВС, а його секретаркою Ярину Волошин із ГО «Автономний опір».

«Ті, хто зірвав зустріч запропонували під час громадських слухань зовсім іншу тему для обговорення. Замість розмови про громадські колегії при управліннях, вони пропонували поговорити про громадську раду при міській раді і при голові ради. Про це теж можна говорити, але окремо і в іншому форматі. До цього треба було готуватись. Тобто була проігнорована тематика слухань. А тому реалізація цієї ініціативи відкладається. Навіть обговорення цієї тематики було відкладено», прокоментував ситуацію член координаційної ради ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут .

Люди, що зірвали обговорення, нарікали, що про громадське обговорення стало відомо за 15 хвилин до проведення слухань.  Водночас, за словами Неберикута, про те що у раді відбуватимуться такі слухання було відомо наперед – про це повідомлялося на сайті ЛМР, де був оприлюднений текст положення про громадські колегії, у соцмережах та у ЗМІ.

Група, яка зірвала обговорення, вирішила зустрітись у наступну п’ятницю, 22 січня, для обговорення напрацювань ініціативної групи.

Орест Файфурка керівник відділу громадського партнерства, який займався організацією громадського обговорення, заявив ZAXID.NET, що по факту громадського обговорення не відбулось. Тому обговорення доведеться знову ініціювати.

«Мерія завжди із прихильністю ставиться до ідей громадськості, тому вимоги присутніх на обговоренні про створення громадської ради також розглянуть», - сказав Орест Файфурка.

Створення громадських колегій передбачене проектом «Громади в дії», що реалізовується Інститутом міста за фінансування Програми ЄС «Neighbourhood Civil Society Facility 2012 and Non-State Actorsand Local Authoritiesin Development (NSA&LA) 2012 and 2013». Проект спрямований на активізацію локальних громад міста, співпрацю з громадськими активістами, а також налагодження ефективного діалогу мешканців з місцевою владою через залучення у процес планування та прийняття рішень. Партнери проекту: управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, ГО «Центр дослідження місцевого самоврядування», Український Католицький Університет та ГО «Legal Service». З проектом Положення можна ознайомитись тут