У Львові поменшало смертельних випадків серед хворих на туберкульоз. За словами начальника управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Зуба, якщо у 2008 році смертність від туберкульозу була 14,3 випадків на 100 тисяч населення, то у 2012 році вже стало 8,0 на 100 тисяч населення.
«Захворюваність на туберкульоз у Львові 2012 року становила 50,1 осіб на 100 тисяч населення. У 2008 році цей показник був 58,5 осіб на 100 тисяч населення», - повідомив Володимир Зуб.
Посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, яка проводилась медичними працівниками при активній підтримці засобів масової інформації, дало змогу активізувати виявлення туберкульозу і, як наслідок, скоротити терміни лікування, та зменшити смертність від туберкульозу.
«Тяжкою недугою, яка посідає перше місце у структурі загальної захворюваності населення упродовж останніх років, є хронічне обструктивне захворювання легень ( ХОЗЛ). Майже 2% мешканців Львова страждає на цю хворобу. Притім, в Україні та світі постійно спостерігається ріст захворюваності на ХОЗЛ.
Тому ми ще і ще раз наголошуємо - раннє виявлення туберкульозу та ХОЗЛ допоможе швидше вилікуватись, уникнути грізних ускладнень, зберегти працездатність і життя», – розповіла головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я з пульмонології Олена Кулітка.
«Для діагностики туберкульозу проводять рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, аналіз мокротиння, а дітям – пробу Манту. Для раннього виявлення ХОЗЛ пацієнту необхідно провести спірографічне обстеження – дослідити функцію зовнішнього дихання. Відвідайте свою поліклініку, пройдіть нескладні обстеження, врятуйтеся від лиха», – закликає головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я із фтизіатрії Роман Вереснюк.
Від сьогодні, 25 березня, до 19 квітня у місті проводитимуть акцію «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання у населення».
Нагадаємо, в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) про глобальну боротьбу з туберкульозом за 2012 рік наголошується, що Україна не входить до переліку країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз.
Водночас, як повідомляв ZAXID.NET, в Україні шириться мультирезистентний туберкульоз.Торік на нього вперше захворіли 6 тисяч українців.