25 грудня у Львівській міській раді відбувся круглий стіл "Фінансова криза в Україні: позитивні сторони", організований ГО "Інститут громадського лідерства", в якому беруть участь студенти, викладачі львівських вищих навчальних закладів, представники бізнес-кіл, влади. Учасники круглого столу зійшлися на тому, що єдиним позитивом кризи є новий досвід, який здатний змінити підходи до підприємництва, господарювання, ведення економіки в цілому.
Кандидат психологічних наук, доцент Львівського національного університету ім. І.Франка Галина Католик висловила думку, що теперішня криза - це час, коли напрацьовані суспільні моделі стають неефективними, й потребують заміни. "Це як у билині, коли герой приходить до наріжного каменю з трьома дорогами. Ставши на однин шлях, він може загубити голову, на інший - стати бідним, а на третій - позбутися чогось незначного, але вийти сильнішим, вмілішим, оновленим", - пояснила вона.
Директор департаменту "Адміністрація міського голови" Львівської міської ради Олег Березюк акцентував увагу на шкідливості соціально-психологічних моментів, які витворює криза. "Є два чинники. Перший - параноя. Це коли людина, думає, що в її проблемі винні усі навколо. Це в принципі нормальна реакція на стрес. Але біда в тому, що не тільки прості громадяни так реагують, але й найвище керівництво держави. Другий - це політизація економічних процесів", - зазначив він.
Учасники зійшлися на тому, що Україні потрібні, системні, давно обіцяні реформи: адміністративна, бюджетна, податкова. Зокрема представник Комітету підприємців Львівщини Ігор Гурняк прокоментував: "Якщо б держава не вводила додаткових податкових навантажень, малий і середній бізнес зміг би стабілізуватися уже в лютому, а так, я думаю, криза мине на кілька місяців пізніше".