У Львові зросла кількість звернень до медиків через укуси бездомних собак

17:11, 2 лютого 2017

У Львові зросла кількість звернень до медиків через укуси бездомних собак. Більшість осіб, які звернулися минулоріч до медиків через укуси, постраждали від невідомих тварин, інформує прес-служба Львівської міської ради.

«У 2015 році було зафіксовано 372 укуси, а цьогоріч ця цифра зросла до 484 випадків. Загалом, минулого року з 934 укусів 484 – невідомими тваринами», - повідомляють у Львівському міському відділі ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Хоча домашніх тварин у Львові у 100 разів більше, ніж бездомних, кількість покусів людей невідомими тваринами складає 50%.

Окрім того, у Львові збільшується популяція лисиць. У 2016 році в області зареєстровано 29 випадків сказу серед тварин: 15 лисиць (4 випадки у Пустомитівському районі; по 2 випадки у Городоцькому та Сокальському районах; по 1 випадку у Кам’янка-Бузькому, Стрийському, Жовківському, Буському, Жидачівському районах, містах Жовкві та Львові (Винники); 9 котів (Миколаївський, Буський, Жидачівський, Золочівський, Перемишлянський райони – по 1 випадку та 4 випадки у Сокальському районі); 5 собак (2 випадки у Жовківському та 3 випадки у Сокальському районах).

Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» нагадує власникам тварин, що у місті діє Ухвала №262 від 17.03.2016р. ЛМР «Про затвердження Правил утримання і поводження з тваринами у м. Львові», згідно з якою необхідно:

1. Проводити щорічну імунізацію проти сказу домашнім тваринам.

2. Вигул тварин проводити у відведених місцях, особою, яка зобов’язана забезпечити безпеку оточуючим людям і тваринам. У місцях масового скупчення людей собаки повинні бути на короткому повідку та у наморднику.

3. Якщо трапився укус, власник тварини зобов’язаний доставити її у державну ветеринарну установу для огляду і карантинування протягом 10 днів.

4. Не принаджувати безпритульних тварин до місць масового перебування людей.

5. Особам, які утримують домашніх тварин, прибирати за ними екскременти на будь-якій території.