У Львові звільнили п’ятьох керівників прокуратури

19:10, 28 жовтня 2014

За один день люстрації генеральний прокурор Віталій Ярема звільнив п’ятьох працівників Львівської прокуратури. Серед них – уся місцева верхівка: прокурор Львівщини Микола Гошовський, його заступник Володимир Гураль та прокурор Львова Богдан Татарин.

За старшого лишився Володимир Поліщук. Його начальники тут вже не працюють.

«Наказом Генерального прокурора від 23 жовтня звільнено з посади прокурора Львівської області згідно припинення трудового договору п7-2 ст36 КПП УКраїни. Звільнено також першого заступника прокурора Львівської області Володимира Гураля. В Гошовського відключений телефон. Не знаю, де він. Можливо в Києві, наскільки мені відомо. але до нього я не додзвонилась», – розповіла речниця Львівської обласної прокуратури Маряна Гайовська.

Микола Гошовоський очолював Львівську прокуратуру лише три місяці. До того шість років працював прокурором Івано-Франківщини. Служив у генеральній прокуратурі. Був прихильником помаранчевої революції та революції гідності. А от проти призначення прокурором Володимира Гураля довгий час боролись львівські активісти. Його пов’язували зі старою владою та називали сірим кардиналом прокуратури.

«Я маю певні симпатії до Гошовського,певні антипатії до Гураля. Але це не лягло в основу цього закону. В основу цього закону лягли люстраційні процеси, які були прописані активістами», – поділився журналіст-криміналіст Микола Савельєв.

З неофіційних джерел нам стало відомо, що і Гошоський, і Гураль не барились і вже оскарують своє звільнення у суді. Ще один прокурор пішов іншим шляхом – взяв відпустку для догляду за дитиною.

«Є вже хитруни які знають, що очікують дії закону і пішли в декретну відпустку. І як бути в такому випадку? Особа не підлягає звільненню під час перебування в декретній відпустці, категорична заборона», – пояснює адвокат Олег Мицик.

Загалом фахівці кажуть, у законі багато неточностей, тому люстровані можуть вибороти у суді право на повернення.

«Є відверті ознаки не конституційності закону. І у зв’язку з цим я прогнозую звернення дуже багатьох людей і дуже багатьох керівників певних структур до конституційного суду з метою отримання роз’яснень. На сьогоднішній день вже офіційно зареєстровано звернення голови служби зовнішньої розвідки», – додає Олег Мицик.

На сайті прокуратури повідомили, під люстрацію потрапляють ще 450 працівників цього відомства по всій Україні. Офіційно, люстрація ще не добралась до міліціонерів. Але вже зараз троє із чотирьох заступників начальника обласної міліції на роботу не ходять. Нам вдалося дізнатись: Андрій Карпінець пішов на пенсію, Сергій Маруняк і Сергій Вучкан – у відпустках.

Головний міліціонер області розповів, — про люстрацію у львівській міліції наразі не йдеться.

«В мене є ще один заступник, а ті звільняться, ми представим іншим. Я би до цього всього підходив індивідуально. Так не можна, треба дивитися чим люди займалися чи дійсно вони впливали на ті ситуації», – каже Дмитро Загарія.

Єдине офіційне джерело інформації про люстрацію – Державний реєстр на сайті Міністерства юстиції. Наразі у списку – 179 чиновників різного рівня.