У Першому українському театрі для дітей та юнацтва з'явився Кишеньковий театр. Його вигадав переселенець із Донбасу, донецький режисер Євген Чистоклєтов.
Театральне подружжя Ольги та Євгена Чистоклєтових у рідному Донецьку працювали у камерному театрі "Жуки". Однак, коли почалася війна, артисти виїхали із окупованого міста та подалися у Львів.
"Спочатку було дуже страшно кидатися у невідомість і залишати рідний дім. Але зараз я уже приходжу до висновку, що людині небагато треба для того, щоб все було нормально. Чому мені хтось щось має дати, чи щось зробити?! Треба робити самому, головне, що тобі дозволяють себе творчо реалізовувати. Дуже для нас важливо, що тут нас добре зустріли і одразу надали можливість творити", - розповіла Ольга Чистоклєтова.
У Львові Євгена Чистоклєтова взяли на посаду режисера у Першому українському театрі для дітей та юнацтва. Митець одразу запропонував облаштувати одну із театральних комірчин у Кишеньковий театр, невеличкий зал для вистав.
"Це сталося спонтанно і усім сподобалася така ідея. У нас є велика сцена, є мала, є сцена під сценою, а нині ще й кишенькова. Цей простір якось зажив своїм життям. Назвали кишеньковим, тому що він манюсінький, така кишеня в театрі", - додав художній керівник театру Юрій Мисак.
Першою виставою у Кишеньковому театрі стала постановка Євгена Чистоклєтова "Одкровення Іванки" за твором Марії Матіос "Черевички Божої Матері".
"Я прочитав п'єсу і одразу зрозумів, що треба її перенести на сцену, а потім була друга думка, що є гарна робота для актриси. І третє: коли побачив цей простір залу, я зрозумів, що тут можна це робити", - розповів режисер Євген Чистоклєтов.
На виставу "Одкровення Іванки" можна потрапити за попереднім записом. Однак митці не знають, коли відбудеться прем'єра. Кажуть, що коли набереться кілька охочих побачити виставу.