У Львові з'являться два бульвари, школа «з нуля» і громадський простір

Благодійники профінансують проекти, а втілять їх після перемоги України у війні

16:33, 9 червня 2022

У Львові з’явиться пішохідний бульвар – європейський громадський простір, завдовжки понад кілометр. На парк Архангела Михаїла (позаду автостанції на Стрийській) чекає капремонт – з облаштуванням алеї, у Рясне-2 запланували нову школу, а на вулицю Людкевича чекає капітальний ремонт з облаштуванням громадського простору.

Наразі все це беремося лише проектувати. Але віримо в те, що скоро буде мир і ми все збудуємо / відремонтуємо.

Четверговий виконком був багатим на гарні містобудівні рішення:

1. Бульвар на вул. Чорновола стане основним громадським простором північної частини міста. Управління архітектури та урбаністики розробило чудову концепцію, як трансформувати цей простір так, щоб бульвар став місцем відпочинку і рекреації.

Отож, 1,2 км умовно архітектори поділили на дві частини: лінійний сквер і + власне бульвар з тематичними зонами. Місця відпочинку для всіх вікових груп (включно зі скейт-парком, тенісними столами та творами мистецтва), додаткове озеленення, галявини з можливістю збору дощової води (аби забрати перевантаження дощової каналізації), вуличні меблі, питні фонтанчики і навіть інклюзивність перших поверхів будівель. Фахівці передбачили все. Утім об’єднувальна ідея – дощові сади та мистецтво в публічному просторі.

Концепція є, проект буде, нагадаю, усі роботи пообіцяв власним коштом профінансувати один із львівських забудовників.

Концепція облаштування бульвару на вулиці Чорновола

2. Парк Архангела Михаїла – його капітальний ремонт більш, ніж на часі. Район активно розбудовується, людям потрібен доглянутий парк для відпочинку та прогулянок. Тим паче поруч автовокзал, заїзд у місто, тому пристойний вигляд зеленої зони важливий. А отже, будемо проектувати зокрема і бульвар (алею). Проект зголосився профінансувати благодійник.

3. Школа у Рясне-2, а саме на вулиці Величковського. Така соціальна інфраструктура, зокрема освітня, безумовно, потрібна. Особливо у цьому щільно заселеному районі. Є готовність небайдужих профінансувати розробку проекту, тому беремося.

4. Вулиця Людкевича – так, та сама, де є музей відомого українського композитора. Компанія, яка будує поряд, взяла на себе зобов’язання відремонтувати вулицю і громадський простір, який, відверто кажучи, не в найкращому стані зараз. А отже, за кошти забудовника Галицька райадміністрація відкоригує проектно-кошторисну документацію. Відтак можна буде братися власне за довгоочікуваний ремонт.