Сільський голова Малехова Володимир Сенькович не захотів коментувати угоду, яку 15 вересня затвердила Львівська міська рада щодо Грибовицького сміттєзвалища.
«Я бачив угоду на сайті міської ради, але маю ще з нею ознайомитися. І рішення буду приймати не я. Ми будемо її спочатку обговорювати на зборах села, а потім будемо скликати сесію, яка і прийме рішення», – наголосив Володимир Сенькович.
Малехівчани ж про пропозицію Львова чули, але не від влади, а з телевізорів.
«Я, наприклад, проти. Протестувати не буду, бо вже не того віку, але нема довіри до влади. Ні найвищої, ні місцевої. Вже нема, все», – зазначила мешканка Малехова пані Ніна.
«Я чула про це, але сумніваюся, що люди на те підуть», – вважає інша мешканка Малехова пані Мирослава.
А от коли буде сесія сільської ради, на якій розглянуть це питання, ще не відомо. Місто ж пропонує Малехову пакет пропозицій.
«Це завершення будівництва школи, вирішення певних питань з каналізуванням, знову ж таки продовження субвенції на оздоровлення дітей і ряд інших зобов'язань. Є інша частина, яка стосується питань рекультивації сміттєзвалища, коригування проекту, встановлення охорони, встановлення відеонагляду», – розповіла начальник юридичного управління міста Гелена Пайонкевич.
Тим часом на Грибовицькому сміттєзвалищі відновили стабілізаційні роботи. Два тижні техніка стояла – відтоді, як мешканці навколишніх сіл блокували трасу на Жовкву.
«На даний час займаємося очищенням відстійників фільтрату від сміття, зробили бетонну підпірну стінку на дамби перед насосною станцією», – зазначив директор ЛКП «Збиранка» Володимир Занік.
За проектом, укріплювати схили, які й надалі загрожують обвалом, мають пресованим сміттям. Для цього й просять у Малехова додаткову землю.
«Дно вистеляється бентонітовими матами, зверху йде плівка, щоби цей фільтрат не потрапляв і не забруднював ґрунтові води. І передбачалося, що це сміття, ця призма зі сміття буде підпирати тіло полігону, яке дестабілізувалося», – пояснив комунальник.