20 вересня під тиском місцевої громади й міжнародних спостерігачів, а також народних депутатів та юристів ОО «Батьківщина» голови окружних виборчих комісій №№57 та 58 Маріуполя включили до складу ДВК кандидатів від опозиційних партій та фракцій «БЮТ-Батьківщина» і НУНС.
«Сьогодні вранці голови комісій та їх ватажки почули висунутий ультиматум про намір жорстко блокувати роботу комісій в разі безпідставного невключення представників опозиції до складу ДВК. Вони внесли зміни у своє вчорашнє рішення, яким відхилили всіх кандидатур від опозиції, та прийняли подання від фракцій «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» і «Наша Україна – Народна Самооборона» та партій ВО «Батьківщина», «Громадянська позиція», Народний Рух України, Європейська партія України, партія «Реформи і Порядок», - інформує сайт «Батьківщини».
За повідомленням опозиціонерів, згодом відбулося жеребкування, за результатами якого представники об’єднаної опозиції отримали по 6 місць у ДВК виборчого округу №57 та по 5 місць у ДВК виборчого округу №58 м. Маріуполя.
Відтак, в об’єднаній опозиції зазначають, що «випадок на Донеччині є яскравим свідченням того, що завдяки злагодженій позиції місцевої громади та опозиції можна і треба перемагати адміністративний ресурс та протизаконні дії, які чинить влада через своїх представників у виборчкомах».
Як повідомляють в опозиції, 17 вересня фракції «БЮТ – «Батьківщина» і НУНС та партії ВО «Батьківщина», «Громадянська позиція», Народний рух України, Європейська партія України, партія «Реформи і Порядок» внесли до окружних виборчих комісій в одномандатних виборчих округах №№57 та 58 міста Маріуполя, що на Донеччині, подання щодо кандидатур до складу ДВК.
Подання були внесені у строки, визначені Законом про вибори. Секретарі комісій прийняли дані подання. Проте 19 вересня всі кандидатури від цих фракцій та партій з надуманих причин були відхилені. Того ж дня Об’єднана опозиція «Батьківщина» подала до Донецького окружного адміністративного суду клопотання про забезпечення позову щодо визнання рішень голів окружних виборчих комісій №№57 та 58 м. Маріуполя недійсними.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.
30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.
Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.