Проспект Ілліча в Маріуполі перейменують на честь покійного олігарха

18:01, 18 січня 2016

У рамках декомунізації одну із головних вулиць Маріуполя – проспект Ілліча перейменують на честь покійного генерального директора ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», народного депутата чотирьох скликань Володимира Бойка.

Як інформує місцевий сайт новин 0629.com.ua, згідно із проектом рішення Маріупольської міськради, будуть перейменовані три райони міста. Жовтневий район стане Центральним, Іллічівський – Металургійним, а Орджонікідзевський – Лівобережним. Приморський район не змінюватиме власної назви.

Окрім того, у Приморському районі з'явиться вулиця, названа ім'ям маріупольця, який загинув у бою за Україну в 2015 році, Андрія Назаренка. Спочатку вважалося, що його ім'ям назвуть вул. Новоросійську, на якій жив герой. Однак ця назва не є радянською. Тому було вирішено перейменувати на честь героя вул. Червонофлотську.

Володимир Бойко чотири рази обирався депутатом ВРУ – спершу від провладного блоку «За Єдину Україну», згодом від Соціалістичної партії України, а потім від Партії регіонів, нагороджений орденом Героя України.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закони «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» та «Про правовий статус і пам'ять борців за незалежність України у ХХ столітті».

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації.

Ці закони були прийняті народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня 2015 року більшістю голосів, 5 травня їх підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня закон набув чинності.

Закон передбачає перейменування усіх топонімів, які нагадують про радянську минуле до лютого 2016 року.