Львівська міськрада презентувала сучасне ІТ-рішення «Панель міста». Воно дозволить інтегрувати усі сфери міста в одну систему. Електронний сервіс впровадили в межах ініціативи CityNext, що працює на хмарній платформі Microsoft Azure. «Панель міста» – сучасна програма, яка систематизує й аналізує інформацію.
«Наше завдання – вийти на максимальну прозорість усіх процесів, які є в управлінні, починаючи від звернення громадянина, який звертається з тією чи іншою проблемою до міста, опрацювання цієї проблематики в межах міста і не тільки, також стратегія розвитку міста: що нам треба робити, де робити і щоб ми мали максимальну публічність у всіх процесах, які тривають в місті», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
«Панель міста» об'єднуватиме всі сфери життєдіяльності Львова. Завдяки системі можна покращувати якість життя львів`ян.
«Аби зробити так, щоб люди могли впливати на публічну владу, потрібно, по-перше, показати, які процеси є, по-друге, у цьому процесі додати дані, з якими працюють, по-третє, люди вже розумітимуть, що держава працює так-то, у державі відбуваються такі-то процеси і в цих процесах є такі-то дані», – додала генеральний директор компанії «Майкрософт Україна» Надія Васильєва.
Першим етапом впровадження «електронного міста» міська рада обрала туристичну сферу. Тож нею вже можуть користуватися в Центрі туристичної інформації. Така інновація дозволяє систематизувати та аналізувати інформацію щодо кількості й географії звернень відвідувачів до Центрів туристичної інформації.
«Це інноваційна річ, інноваційне рішення, яке допомагає працювати та полегшує роботу працівникам центрів туристичної інформації і людям, які займаються туризмом зокрема», – зазначила начальник міського управління туризму Галина Малець.
Наразі сервіс доступний лише для працівників міської ради, проте цьогоріч його збираються відкрити й усім мешканцям міста. Також після туризму «Панель міста» впроваджуватимуть і в усі інші сфери. Львів став одним з перших учасників програми в Україні. Також учасником ініціативи є Вінниця. У світі ж такою програмою успішно користуються міста Тель-Авів, Окленд, Барселона, Буенос-Айрес, Гамбург, Манчестер, Москва, Філадельфія та багато інших.