У Палаці Потоцьких Львівська галерея мистецтв виставила з власних фондів живопис і графіку на тему Франції. Атмосферу Парижа з робіт відомих авторів там навіює набережна Сени, Булонський ліс, вулички Монмартра, силуети Нотр-Дам де Парі.
«Ми презентуємо виставку «Париж – весняна зустріч». Це зустріч із художниками першої половини ХХ століття: Одо Добровольський, Каєтан Стефанович, Микола Глущенко», – розповідає Ганна Бансекова, завідувачка фондами графіки Львівської галереї мистецтв.
Одночасно з виставкою там же ж видавництво «Леополь» влаштувало презентацію графічного роману «Батько Горіо» Оноре де Бальзака. Ті ж видавці у попередні роки створили у такому форматі «Героя поневолі» за твором Івана Франка. Тепер вдалися до французької класики.
«Я вибрав Бальзака, бо його доля пов'язана з Україною, оскільки його кохана Евеліна Ганська жила тут, біля Житомира. Він перетнув Європу, щоб відвідати її і одружитися з нею в Бердичеві. Тут ще й робота прекрасного французького художника блискуча, як на мене», – пояснив Кирило Горішний, директор видавництва «Леополь».
Художник Брюно Дюамель створив у графічному романі атмосферу Парижа XIX століття. І спочатку такий ж твір вийшов у Франції, тепер права викупило львівське видавництво.
А тим часом на львів'ян ще чекає багато культурних подій «Французької весни».
«Це насправді тільки початок фестивалю. На нас ще чекає чимало подій. Це будуть і кіно, і музика, і вистави у театрах ім. Марії Заньковецької та «Воскресінні», концерти у філармонії, Органному залі та джаз у «Дзизі», – розповів Ніколя Фасіно, директор «Французького Альянсу».
Також 19 квітня скликають у «Планету Кіно» на Довгу ніч короткого метра. А 30 квітня у !FESTrepublic буде вечірка із DJ Nelsonом та світлографічний перформанс, яким завершать фестиваль.
Із повною програмою «Французької весни» можна ознайомитися за посиланням на сторінці у Facebook.