Міська рада Миколаєва на позачерговій сесії у четвер, 5 жовтня, ухвалила рішення про дострокове припинення повноважень мера Олександра Сєнкевича. Рішення було прийнято одноголосно - 42 голосами за, повідомляє місцеве видання «Новости N».
Виконувати обов'язки мера буде секретар міськради Тетяна Казакова.
Проект рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Миколаєва вніс однопартієць мера, член фракції «Самопоміч» Сергій Ісаков.
До цього Сєнкевич виступив на сесії зі звітом. У підсумку роботу Сенкевича та очолюваних ним виконавчих органів влади за два роки було визнано незадовільною. Після цього депутати перейшли до питання щодо дострокового припинення повноважень міського голови.
Сам Сєнкевич назвав це «зґвалтуванням місцевого самоврядування». Також він звинуватив місцевих депутатів у нездатності самостійно ухвалювати рішення. За його словами, рішення прийнято під диктовку політичних керівників.
«Я оскаржуватиму це рішення у суді, і впевнений, що переможу. І обіцяю, що зроблю все, щоб в наступного складі Миколаївської міської ради була багато вільних і незалежних людей, які прийматимуть власні рішення, а не під чиюсь указку», – заявив 35-річний Олександр Сєнкевич.
Присутні в залі прибічники мера Миколаєва криками «Ганьба» висловили своє ставлення до голосування.
Олександр Сєнкевич був обраний мером Миколаєва 15 листопада 2015 року.
Ситуацію навколо відставки Олександра Сенкевича прокоментував також міський голова Львова Андрій Садовий. Лідер «Об’єднання «Самопоміч» вбачає у відставці мера Миколаєва кримінальний реванш коаліції політичних сил БПП, Опоблоку та «Нашого краю».
«Таємне стає явним. Коаліція БПП, Опоблоку та Нашого краю здійснила кримінальний реванш в Миколаєві. Прогресивного мера Олександра Сєнкевича голосами цього альянсу відправили у відставку. Чи викликає в когось подив те, що операцію публічно за вказівкою Порошенка курував губернатор?», – написав мер Львова.
Нагадамо, що відсторонення мера внаслідок рішення міської ради в Україні відбувається не вперше. Зокрема у вересні 2005 року міська рада Львова відправила у відставку тодішнього мера Любомира Буняка. Щоправда, уже у березні 2006 року міська прокуратура скасувала ухвалу Львівської міськради.