Всесвітньо відомий ювелір-каменеріз Олександр Мірошиченков, якого називають «галицьким Фаберже», відкрив арт-студію у місті Миколаєві. Там же постійно діятиме виставка його робіт.
В експозиції здебільшого голограми, та є й чотири оригінали.
Роботи Олександра Мірошниченкова прикрашають музеї, будинки арабських шейхів та збірки найвідоміших колекціонерів. На їх створення майстер іноді витрачає роки.
Гравірує автор під мікроскопом. «Наприклад, цьому пегасику можна було би просто заполірувати тіло, це було би набагато швидше. Та я пішов традиційним методом, який сотні років тому використовували. Гравірував за допомогою штіхеля, не бормашинки. Тут нанесено десятки тисяч різів. Тому фактура тіла скульптури виглядає як шерсть, як шерстинки. Вони переливаються, іскряться», – розповідає Олександ Мірошниченков.
Одна із останніх робіт ювеліра – золотий орден Івана Павла ІІ. Це перша у світі нагорода, присвячена Понтифіку.
«Тут є девіз Папи Яна Павла Святого Великого – Totus tuus, що означає: весь твій. Є його герб. Найвищий ступінь ордена буде подарований теперішньому Папі Римському Франциску. Тільки я ще не знаю, коли і де це буде: чи у Ватикані, чи в Україні, адже він отримав запрошення від нашого Президента», – зазначив майстер.
Попри те, що митець багато працює із дорогоцінними металами, ювеліром себе не вважає. Каже, улюблений матеріал – камінь. Потрібні кольори шукає у природі.
«Ось цей агат, наприклад, дуже цікавий. З такого в античні часи з одного шару – білого – вирізали волосся, з червоного – обличчя, фон темний і виходили дво-, трьошарові мікрокартини, мікроскульптурки», – пояснює Олександр Мірошниченков.
Двері арт-студії Олександр Мірошниченков відчинить для відвідувачів 19 липня. Облаштувати її допомогли миколаївські підприємці, а найбільше в гості майстер чекає місцевих дітей, бо поки що не має учнів.