У місті Миколаїв Львівської області немає міського голови, натомість аж два секретарі ради.
Мер Ігор Хімчак не працює відтоді, як два роки тому погорів на хабарі. Тривалий час його обов'язки виконувала його ж падчерка – за сумісництвом секретар міської ради Христина Петрик. Та вона написала заяву на звільнення, а депутати на її місце обрали іншого кандидата. Втім жінка вирішила повернутись і подала до суду. Через рік її повернули на посаду, але не звільнили попереднього секретаря. «Суд прийняв рішення і поновив на роботу Петрів Христину та стягнув компенсацію за час вимушеного прогулу, а також допустив негайне виконання рішення в частині поновлення її на роботі», – констатує суддя Миколаївського районного суду Андрій Головатий.
Суд відбувся у вівторок, 29 вересня. Тепер, каже чинний секретар міськради Андрій Щебель, всі підписані ним рішення можуть визнати незаконними. Через це в місті можуть заморозити кілька проектів.
«Ремонтуємо вулицю Івана Франка. На сьогодні ми маємо проблему з водовідведенням у місті Миколаєві. Якраз центральна каналізація йде по цій вулиці, – розповідає Андрій Щебель. – Питання в тому, що через цю юридичну колізію не відомо, хто повинен підписати акти виконаних робіт».
А ще можуть так і не добудувати дитячий садок та не розпочати опалювальний сезон. У суді ж наполягають. Прийняли рішення на користь Христини Петрик, бо депутати поспішили її позбутись. За законом, після заяви про звільнення людина мусить відпрацювати ще два тижні і має повне право за цей час передумати. А те, що посада виборна, справи не стосується, пояснює суддя.
«Тут іде мова про звільнення за власним бажанням. В подальшому за три дні це бажання пропало. Причому була написана заява і подана міській раді і зареєстрована. Але вони її все одно звільнили», – пояснює своє рішення суддя Головатий.
Про ситуацію говорити не хочуть ні прості мешканці міста, ні працівники міськради, ні депутати. Але неофіційно розповідають різне. Мовляв, Петрик змусили піти, бо та хотіла віддати в приватні руки комунальне підприємство.
За іншою версією, їй поставили умову: або пишеш заяву на звільнення, або її вітчим ( міський голова, якого звинуватили у хабарництві) сяде. Зрештою, жінка не так давно народила дитину. То й компенсація не зайва, і декрет, поновившись на роботі, можна офіційно оформити. Але це лише здогадки. Сама Петрик давати коментарі відмовилась. Солідарним виявився і її адвокат.
«Це наша із Христиною спільна позиція. Ми коментарів не даємо», – відповів журналісту адвокат Тарас Ратич.
Із тридцяти депутатів один все ж погодився дати коментар. Остап Левицький каже, що за місяць до виборів крісла ділити немає змісту. А претензії він має до обох секретарів.
«Ми її звільнили тому що було питання концесії у місті. І обрали нового секретаря, пана Андрія Щебеля. Але він також не виправдав очікування депутатів, - пояснює свою позицію депутат Левицький. – Ми більше налаштовані на зміну влади, кардинальну. Дійсно, щоб був господар в місті, питання політичні повинні бути відкинуті. Виключно постає питання менеджера, господарника».
Зрештою, вибори все покажуть. Адже серед кандидатів на посаду міського голови є і чинний секретар ради, і відсторонений від обов’язків мер.