У Мінфіні пояснили, чому держборг збільшиться на 40 мільярдів

12:15, 24 грудня 2011

Державний борг України у порівнянні з 2011 роком у 2012 році зросте на 40 мільярдів, в основному за рахунок капіталізації «Нафтогазу» у зв’язку із здороженням російського газу, з метою недопущення підвищення тарифів на газ для населення, і за рахунок дефіциту Пенсійного фонду.

Про це в інтерв’ю «5 каналу» повідомив перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський.

«415 мільярдів гривень – граничний показник боргу на кінець року. Потрібно розглядати фактори, що призводять до зростання боргу, і чи можемо ми різко обмежити, зафіксувати, наприклад, константу по боргу. На жаль, на 2012 рік цього не вдалося здійснити, і один із факторів – це те, що ми в спадок отримали серйозну проблему, яка пов’язана із імпортованим із Росії газом. Або ми підвищуємо тарифи для населення у декілька разів, або ж ми маємо за рахунок бюджету компенсувати ось цю різницю у вартості газу і таким чином знівелювати його вплив для населення. Тому на 2012 рік 12 мільярдів гривень з цього приросту – це ми збільшуємо капіталізацію «Нафтогазу» для того, щоб розрахуватися за газ. І десь 14 мільярдів – це в нас дефіцит Пенсійного фонду, от скласти – і вже буде 26 мільярдів гривень. Ну і дефіцит державного бюджету, в нас там незначні суми, близько 10 мільярдів гривень – це для загальної маси бюджету. Якби тільки знівелювати ці два фактори, і залишився, власне дефіцит державного бюджету, то я думаю, що ми могли б за 5 років серйозно зменшити обсяги боргу», – пояснив урядовець.

Разом з цим, Мярковський зазначив, що уряд все ж таки сподівається отримати у 2012 році кредит від МВФ.

«Ми достатньо плідно попрацювали в цьому році з МВФ. На сьогодні, я можу сказати, що ми практично досягли домовленості по всіх позиціях, які стосуються проекту бюджету 2012 року. Цю складову, можна сказати з великою вірогідністю, що ми врегулювали. І я думаю, що залишилось в нас питання «Нафтогазу» і тарифів. Тобто, якщо ми знайдемо, так би мовити, взаємовигідний компроміс з російською стороною, то я думаю, що ми зможемо розраховувати в наступному році на підтримку МВФ щодо наших монетарних показників», – зазначив Мярковський.