Міжнародний валютний фонд (МВФ) не вимагає підняття пенсійного віку для України, заявила заступник міністра фінансів Оксана Макарова в ефірі телеканалу «Інтер».
«МВФ не вимагає підняття пенсійного віку в Україні. Є вимога збалансувати Пенсійний фонд. Звичайно, це можна зробити за допомогою підняття віку, але це не єдиний шлях. Для збалансування можна зробити всіх платниками Пенсійного фонду», – повідомила вона.
При цьому Маркарова заявила, що не може гарантувати, що це не відбудеться в майбутньому. Але, на цей момент, Україна не досягла рубежу в 60 років для жінок.
Раніше віце-прем’єр Павло Розенко заявив, що пенсійний вік в Україні не підвищуватиметься 10 років.
Нагадаємо, в меморандумі між Україною та МВФ йдеться, що для зменшення дефіциту Пенсійного фонду, Україна повинна до кінця грудня 2016 року прийняти зміни до пенсійного законодавства. Зокрема, влада повинна поступово врегулювати вік виходу на пенсію і провести подальше скорочення можливостей для дострокового виходу на пенсію, посилити критерії прийнятності для мінімальної пенсії.
Також, згідно з меморандумом, Україна повинна забезпечити відсутність привілеїв для будь-якої професії (за винятком військових), а також розширити базу для внесків у систему соціального забезпечення. Також Україна зобов'язана забезпечити справедливий податковий режим пенсій і заохочувати декларацію фактичних доходів.
Крім того, Україна зобов’язалася з 2017 року зайнятися забезпеченням підвищення пенсій за рахунок внесків.
Згодом віце-прем'єр-міністр України з питань соціальної політики Павло Розенко заявив, що поки що про підвищення пенсійного віку в Україні не йдеться. При цьому він зауважив, що таке підвищення стане можливим після поліпшення в країні рівня життя.
Розенко також повідомив, що питання підвищення в Україні пенсійного віку на переговорах з МВФ порушувалося, зокрема, в 2005 та 2008 роках.
Нагадаємо, 14 вересня Міжнародний валютний фонд виділив Україні третій транш у розмірі $1 млрд за програмою розширеного фінансування EFF.