У Мінкульті прокоментували нібито прагнення Філарета відновити УПЦ (КП)

19:59, 10 травня 2019

Будь-які розмови про Українську православну церкву Київського патріархату можливі лише в минулому часі. Про це заявив у Facebook директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш, коментуючи деякі повідомлення щодо нібито відновлення чи продовження функціонування колишньої УПЦ (КП).

«Будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі. І це є аксіома!» - повідомив він, пише УНІАН.

Чиновник Мінкульту нагадав, що 15 грудня 2018 року перед Об‘єднавчим собором ПЦУ/УПЦ відбулися в окремих приміщеннях на території Софії Київської два паралельних собори УПЦ (КП) та УАПЦ, на яких одноголосно за участі всіх архієреїв обох церков було ухвалено рішення, що після утворення Об‘єднаної помісної церкви України обидві церкви та їхні центри припиняють існування.

«Практично всі п‘ять пунктів соборних постанов говорять про це: мережами інтернету вже блукає цей текст, згідно з яким всі керівні органи колишньої УПЦ КП (так само, як і УАПЦ) мають бути інкорпоровані у структуру ПЦУ/УПЦ», - зазначив Юраш.

Він наголосив, що 30 січня 2019 року відбулася державна реєстрація всіх статутних документів УПЦ/ПЦУ - статут самої церкви та статут Київської митрополії УПЦ/ПЦУ. Отже, факт реалізації рішень собору 15 грудня, тобто припинення існування колишньої структури УПЦ (КП), був довершений і в юридичній площині.

Юраш також нагадав, що 5 лютого у Києві відбулося перше засідання синоду помісної церкви, на якому колишньому предстоятелю УПЦ КП патріархові Філарету було визначено залишатися правлячим архієреєм столичного міста з входженням до його єпархії всіх парафій та монастирів колишньої УПЦ КП міста Києва та тих громад, які матимуть бажання приєднатися до цієї структури.

Нагадаємо, що раніше ЗМІ повідомили, що у середовищі помісної Православної церкви України (ПЦУ) спалахнув скандал через заяви колишнього очільника УПЦ Київського патріархату Філарета, що ставлять під сумнів єдність новоутвореної автокефальної церкви.