У Міноборони роз’яснили особливості цьогорічного призову офіцерів запасу

20:11, 27 травня 2017

Цьогоріч офіцери за призовом обов’язково проходитимуть тримісячну підготовку в навчальних центрах ВСУ. Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони України.

Офіцерів після підготовки призначатимуть на первинні офіцерські посади у військові частини, які не беруть участі у військовій спецоперації на території Донецької та Луганської областей.

«Офіцери зазначеної категорії не будуть залучатися до сил АТО без їхньої особистої згоди та укладення відповідного договору», – наголосили в Міноборони.

2017 року на військову службу за призовом осіб офіцерського складу можуть бути призвані особи у віці до 43 років, котрі пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчивши військові кафедри), які мають вищу освіту (мінімум бакалавр) та яким присвоєно первинне офіцерське звання .

Призиватимуть до війська як чоловіків, так і жінок. Залучення військовослужбовців сил АТО буде відбуватися тільки після проходження обов’язкової підготовки у вищих військових навчальних закладах (її тривалість – 3 місяці).

Відповідно до наказу, термін військової служби за призовом для осіб офіцерського складу становить 18 місяців.

Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини з районного (міжрайонного) військового комісаріату.

Закінченням терміну служби є день вилучення військовослужбовців зі списків особового складу в/ч.

Після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов’язані прибути в певний пункт збору і в термін, зазначений у повістці.

У разі неявки офіцерів запасу без поважних причин вони несуть відповідальність в порядку, встановленому законом.

Призов на військову службу офіцерів запасу здійснюється після обов’язкового медичного огляду. За результатами медогляду призову на військову службу підлягають особи, придатні до військової служби за станом здоров’я.

Що стосується відтермінування призову на військову службу офіцерів, то воно надається особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату на підставах, визначених статтею 17 закону «Про військовий обов’язок і військову службу», а саме – за сімейними обставинами; за станом здоров’я; для здобуття освіти; для продовження професійної діяльності.

Як інформував ZAXID.NET, начальник Генштабу генерал Віктор Муженко раніше заявив, що одним із напрямків комплектування штатних офіцерських посад Збройних сил України у 2017 році розглядається впровадження призову офіцерів запасу на військову службу за призовом терміном на 18 місяців.

Цього року до лав Збройних сил України будуть призивати офіцерів запасу, тих, хто закінчив військові кафедри вишів, але не проходив військової служби. Як повідомив заступник начальника головного управління персоналом Генштабу ЗСУ Марк Андрусяк, протягом року планується призвати близько чотирьох тисяч осіб.