У Мінську пройшов масовий «Марш обурених білорусів»

23:17, 17 лютого 2017

У центрі Мінська пройшла акція «Маршу обурених білорусів», яка була організована проти декрету Олександра Лукашенка «Про запобігання соціального утриманства», більш відомого як «декрет про дармоїдів». Про це інформує білоруське видання TUT.BY.

Як зазначається, на акцію протесту прийшли близько 2 тис. людей. Така кількість людей не виходила до центру Мінська принаймні з грудня 2010 року. Учасники протесту вимагали від влади скасувати «Декрет про дармоїдство». Деякі учасники акції принесли біло-червоно-білі прапори, а також прапори Євросоюзу. Присутні учасники мітингу запалювали фаєри, натовп скандував «Йди!», «Дорогу народу» і «Живе Бєларусь!». На марші грав неофіційний гімн Майдану в Києві - «Воїни світла» Ляпіса Трубецького.

На акції учасники прийняли резолюцію, де висунули вимоги до влади скасувати «Декрет про дармоїдство», скасувати підвищення пенсійного віку і повернути народові «вільні і чесні вибори». Цю резолюцію вони збираються віднести до Міністерства з податків і зборів. «Ми доручаємо обраним нами представникам довести наші вимоги до влади, почати з нею переговори, налагодити контроль за виконанням наших вимог. У разі, якщо до 17 березня 2017 року влада не зробить реальних кроків для виконання волі народу, ми вдамося до нових колективних дій», - заявив один з організаторів маршу поет Володимир Некляєв.

Наприкінці маршу екс-кандидат у президенти Білорусі Микола Статкевич зажадав від влади виконання всіх вимог мітингувальників до 25 березня - Дня Волі. Інакше, за його словами, в День Волі люди знову зберуться і будуть вимагати відставки нинішньої влади.

Як зазначається, протестна акція не була узгоджена з владою Мінська, однак про затриманих місцеві ЗМІ не повідомляють.

Декрет «Про попередження соціального утриманства» з'явився в квітні 2015 року. Згідно з документом, громадяни Білорусі, а також іноземці, що постійно проживають в країні, зобов'язані сплачувати збір у розмірі 20 базових величин (більше 200 доларів), якщо вони не беруть участь у фінансуванні державних витрат або беруть участь у ньому менше 183 календарних днів у минулому році. На думку деяких правозахисників, документом фактично запроваджується практика примусової праці під загрозою покарання, що порушує конституцію.