Конфіскація житла при стягненні боргів за комунальні платежі фактично не застосовується. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства юстиції України.
У Мін’юсті зазначили, що чинне законодавство гарантує захист права людини на житло, яке закріплене в Конституції. Зокрема, закон «Про виконавче провадження» забороняє забирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване.
Водночас, з метою захисту прав дітей, чинним законодавством заборонено відчуження нерухомого майна, в якому зареєстровані неповнолітні. У таких випадках необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування.
«Установлений законом порядок стягнення майна боржника передбачає, що в першу чергу борг має бути погашений за рахунок коштів боржника, а у разі відсутності коштів іншого майна, і лише в крайньому випадку застосовується стягнення житла», - додали у міністерстві.
Нагадаємо, з 5 жовтня набуває чинності новий закон «Про виконавче провадження», прийнятий замість діючого нині закону 1999 року. Новим законом визначено, що примусове виконання рішень на підставі відповідних документів можуть виконувати як державні, так і приватні виконавці. Також закон конкретизує строки проведення виконавчих дій і конфіскації майна.