У міському медіаархіві оцифровують приватні відеозаписи львів’ян

17:45, 13 жовтня 2016

Відеокасети помалу відходять у минуле, і щоб цінні сімейні кадри не стерлись, у львівському Міському медіаархіві Центру міської історії Центрально-Східної Європи запропонували їх оцифрувати. До Дня домашнього кіно, яке світ відзначає 15 жовтня, львів’яни мали тиждень, щоб принести свої касети.

У сім’ї пані Лесі домашні зйомки – це звична справа. За 22-річне подружнє життя назбиралось вже чимало годин відео. Тож у теперішньому цифровому світі жінка хоче зберегти ці історичні миті.

«Ми старалися завжди в сім’ї, коли була якась така визначна подія, спочатку чоловік запрошував друзів і вони знімали, а потім, коли ми вже мали свою камеру, ми також старалися такі події зафільмувати», – розповіла Леся Говенко.

А зберегти спогади допомагають у Міському медіаархіві. Саме сюди впродовж тижня львів’яни мали змогу принести свої домашні зйомки, щоб оцифрувати. Цей процес присвятили Дню домашнього кіно, який у світі відзначають 15 жовтня.

«Ми касету ставимо у спеціальний програвач, тоді ставимо також звичайний DVD-диск. І в режимі реального часу воно оцифровує і записує на компакт-диск», – пояснив координатор Міського медіаархіву Олександр Маханець.

Працюють тут із записами на VHS, 8- та 16-міліметрових касетах.

«У Львові можливості оцифрувати її не так багато. У нас є знайомий майстер, який працює з цим матеріалом вже досить давно», – додав Олександр.

На чотирьох касетах Лесі Говенко понад 20 годин відео. Тут і весілля, і народження доньок, і шкільні свята.

«Це якраз одна з таких найвизначніших подій у нашій родині – народження дівчаток-близнят: Вікторії і Анни-Марії. І приїхав мій чоловік, забирає мене з пологового будинку», – прокоментувала власниця касет Леся Говенко.

Домашній архів Говенків вмістився на кілька дисків, тож переглядати його буде зручніше. Цифровим домашнє відео буде ще у чотирьох львів’ян. За домашнє кіно з приватних колекцій у медіаархіві взялись вперше. Але збирають відео тут вже 10 років.

«Однією з найцінніших колекцій є опрацювання львівського телебачення. Це 60-70-ті роки, 16 мм плівки, опрацьовані матеріали архівні», – розповів координатор Міського медіаархіву Олександр Маханець.

Принести для оцифрування свої домашні архіви львів’яни зможуть вже наступного року.