У міськраді назвали львівські ресторани, які найкраще сплачують податки з доходів фізичних осіб

Через тіньові виплати зарплат працівникам міський бюджет недоотримує мільйони гривень

19:08, 11 грудня 2019

Львівська міська рада звернулася до підприємців з проханням платити своїм працівникам заробітну плату, вищу за мінімальну, і офіційно сплачувати податки. Це дасть змогу наповнювати бюджет міста, гроші з якого підуть на ремонти та соціальну інфраструктуру.

Як повідомляє прес-служба ЛМР, департамент економічного розвитку ЛМР проаналізував інформацію про роботу міських підприємств, зокрема 50 ресторанів, які впродовж цього року сплатили 13,8 млн грн податку до міського бюджету розвитку. Однак, на думку посадовців, заклади не вказують реальної заробітної платні для своїх робітників, щоб зменшити суму ПДФО.

Опрацьовані заклади — 109 підприємств, з них 39 ІТ-компаній, 24 готелів та 50 ресторанів. Ці 109 підприємств становлять лише 3,2% усього ПДФО, сплаченого до бюджету.

Директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич 11 грудня доповіла на апаратній нараді, що ПДФО у загальному фонді міського бюджету становить 59%.

«Фактично все, що ми робимо у місті, фінансується із фонду. Якщо говорити про 11 місяців цього року — це є понад 6 млрд грн. Натомість у наших планах збільшити цю суму до 7 млрд 200 млн грн у 2020 році», — зазначила директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

За її інформацією, 50 ресторанів разом сплатили 1 259 тис. грн податку з доходів фізичних осіб в середньому на місяць. З цілої суми цього податку 927 тис. грн сплачують 22 заклади групи «Фест». Близько 2,9% сплачують «Королівська пивоварня» та «36 ПО» (близько 36 тис. грн); 5,2% сплачують ресторани «Кумпель груп» (близько 66 тис. грн). Усі інші сплачують близько 18% (близько 235 тис. грн).

фото департаменту економічного розвитку ЛМР

Щодо заробітної плати, то у всіх цих закладах середня становить від 3873 до 5562 грн.

«Дуже цікавою є інформація щодо офіційної заробітної плати у McDonald’s — 12 тис. грн. Тобто 4 заклади McDonald’s у місті сплатили за ці 11 місяців майже 7 млн грн ПДФО. До того ж, на сайті закладу є електронний калькулятор, де людина може власноруч розрахувати заробітну плату, якщо вона буде працювати у денну чи нічну зміну», — додала Ірина Кулинич.

За підрахунками департаменту економічного розвитку, якби офіційна середня заробітна плата у 50 ресторанах Львова була хоч б 10 тис. грн, місто б змогло додатково отримувати понад мільйон гривень щомісяця, а це близько 13 млн грн на рік. Такою сумою можна профінансувати ремонт вул. Збиральної або ж один спортивний стадіон, замінити 10 ліфтів або збудувати ЦНАП у смт Рудно, стверджують посадовці.

«Нам треба запрошувати власників цих закладів на розмову та мати з ними відверте спілкування. В нас дуже часто ресторатори розповідають про чесність, партнерство, як все має бути правильно, а податки не сплачують. Так бути не може. Адже всі ті кошти, які ідуть з ПДФО, ми інвестуємо в дороги, садочки, ремонти, допомогу тощо, ці кошти наповнюють бюджет міста. Нехай пояснюють, чому вони 70% зарплати платять кешем», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

За інформацією департаменту економічного розвитку, за січень-вересень Львів посів друге місце в Україні у списку найбільших обласних та промислових центрів (в розрахунку грн на одного мешканця). Надходження ПДФО за 11 місяців 2019 року — 3 млрд 600 млн грн, водночас на 2020 рік цей показник заплановано на рівні 4,6 млрд грн.