У місті більшість літніх майданчиків – є несанкціоновані

Порушники простору

21:31, 29 квітня 2014

Більшість майданчиків, які споруджують львівські ресторани, не відповідають заявленим проектам.

А відтак не лише заважають пішоходам, а й перешкоджають роботі медиків та пожежників.

Відсунути клумбу, об'їхати заблоковану вулицю, або стати за двісті метрів та розгорнути рукав. Пожежа в центрі міста може стати неабияким викликом для вогнеборців.

Об'їхати, пояснює Сергій Пехник можна і по тротуару, втім якщо пожежа на третьому - четвертому поверсі, вогонь доведеться гасити зсередини. Щоб розгорнути автодрабину теж не вистачить місця.

Правилами передбачено: між майданчиками повинно бути три з половиною метри для вільною пересування спецавтівок. Втім у гонитві за клієнтом, норм дотримуються не всі підприємці.

Комісія Галицького району виявила 26 порушників. Втім обстежували майданчики ще місяць тому, за цей час у центрі міста їх стало в рази більше. Зводять нову платформу і на Краківській.

До сусідського закладу відстань трохи більша двох з половиною метрів. Втім, директор місцевого закладу переконує: ні на сантиметр не відхилився від проекту.

У сусідньому ж закладі теж пообіцяли показати документи. Порадили прийти днів за десять і в супроводі контролюючих органів.

Ресторани "Холдингу емоцій "Фест" регулярно фігурують у списках порушників. Запевняють: до них прискіпуються. Жодного разу, не отримали чітких пояснень, чим майданчики не відповідають нормам.

Не ставити майданчиків, також не вихід - кажуть підприємці. Після революційної зими - це мало не єдиний спосіб залишитись у грі.

Вартість майданчика повертається уже за два-три роки. В літню пору деякі заклади зі столиками на вулиці зароблять на п'ятдесят відсотків більше, ніж зазвичай.