Подія відбувається вже четвертий рік постіль і є аналогом Тижня сталої енергетики у країнах Євросоюзу. Так львів’ян вчать економити енергію та тепло і дбати про екологію.
Тетяна велосипедистка. Прийшла власним прикладом показати, як можна берегти енергію у повсякденному житті: чи то добираючись з роботи додому, чи то вирушаючи на прогулянку.
А це вже велосипеди не для їзди. Крутячи педалі двоколісного, хлопці генерують енергію для магнітофона. Його можна запустити за допомогою одного ровера. Три задіяні велосипеди — вже можуть увімкнути 150-ватну лампочку, а 8 — змусять працювати кінотеатр.
А як засмажити яєшню не вмикаючи ані газової плити, ані електриччної? Все просто, потрібен сонячний концентратор. Таке обладнання трохи схоже на супутникову антену.
Конструкцію можна застосовувати всюди, де є сонце. Та не лише поїсти, але й попити, використовуючи лише сонячну енергію — можна.
Також постаралися учні. Так вони "утеплили" свою школу та домівки. Правда лише у мініатюрі.
Це лише кілька прикладів, як у повсякденному житті можна затрачати менше газу, електрики та тепла. Насправді їх набагато більше.
Тиждень енергозбереження щорічно з 2006-го року відбувається і в країнах Євросоюзу. Україна доєдналася до європейської практики у 2011-му.
Відтак львів’ян закликають бути енергетично незалежними, адже лише тоді таку незалежність здобуде і вся Україна.