Приєднання України до зони вільної торгівлі з Євросоюзом означатиме для інвесторів, що в Україні стало безпечніше займатися бізнесом, висловив думку інвестиційний аналітик Даррен Хейман.
«Угода про вільну торгівлю з Євросоюзом автоматично означатиме для України обов’язкову імплементацію міжнародно визнаних економічних, виробничих, юридичних європейських стандартів, що підвищить якість вашої продукції, а відповідно поліпшить перспективи держави в торгівлі не тільки з Європою, а й з рештою світу. Приєднання до Митного союзу з РФ, де й досі животіють давно застарілі радянські стандарти, тільки б загальмувало українську модернізацію», - цитує експерта «Тиждень».
При цьому Хейман відзначив, що вільна торгівля з ЄС також потребуватиме більшої прозорості та ефективності від бізнесу. «У поєднанні з удосконаленим законодавством це істотно посилить позиції вашої держави в очах міжнародних інвесторів. Власне, вже саме приєднання до договору з ЄС означатиме для останніх, що в Україні стало безпечніше займатися підприємництвом. Це відкриє приплив до країни нових інвестицій та технологій, причому не лише із самого ЄС, а й з усього розвиненого світу. Усе це збільшить українське виробництво і загалом поліпшить економічну ситуацію в державі. А споживачі отримають дешевші та якісніші товари», - пояснив експерт.
Хейман також наголосив, що у приєднанні України до зони вільної торгівлі з Євросоюзом є і політичні вигоди. «Адже зона вільної торгівлі з Євросоюзом наблизить країну і до безвізового режиму з ЄС, і загалом до членства в ньому», - сказав він.
Нагадаємо, 30 березня Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію. А 19 липня була парафована також угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Для набрання чинності угод необхідно їх підписання президентами й ратифікація Верховною Радою, Європейським парламентом і національними парламентами всіх країн-членів ЄС.
Керівництво ЄС заявило про неможливість підписання та ратифікації Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі через згортання демократії в Україні після 2010 року.