У Міжнародному літфесті візьмуть участь 362 автори з 21 країни

17:56, 28 серпня 2013

Цього року у Львівському міжнародному літературному фестивалі – найбільшому в Центрально-Східній Європі – візьмуть участь 362 автори з України та 20 країн світу. У програмі літфесту – 263 події. Фестиваль очолює п’ятірку найкращих осінніх книжкових заходів світу за версією Forbes, повідомили в прес-службі ГО «Форум видавців».

Найцікавіші проекти цьогорічного Літературного фестивалю:

·         Поетичний потяг Чернівці – Львів спільно з MERIDIAN CZERNOWITZ. 9 вересня з Чернівців до Львова потягом  №136 вирушать Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Любка, Тарас Малкович, Єлена Фанайлова, Енн Коттен, Нора Іуга, Макс Чоллек  та інші поети з 16 країн світу. Рівно о 15.51 у цьому потязі розпочнуться читання для всіх охочих пасажирів. А 10 – 15 вересня поети візьмуть участь у заходах ХХ Форуму видавців.

·         Фокусною темою Літературного фестивалю є «Жінка у світі, що змінюється», на яку організаторів надихнула Ольга Кобилянська (1863-1942 рр.), письменниця, яку називають першою українською феміністкою і 150-річчя з дня народження якої відзначається цього року. Програмою, яка налічує 17 заходів, опікується Ірина Славінська. Жінки дискутуватимуть на теми: «Історії жінок і жінки в історії», «Авторка і героїня. Жінка в українській літературі», «Жінка в українській освіті», «Жінка-керівник чи чоловічий погляд на управління в культурі».

·         Фестиваль «КОНТЕКСТ-2» цьогоріч присвячений літературній критиці і книжковій журналістиці. Лекції і майстер-класи проведуть найкращі літературні критики та журналісти з різних країн: Юстина Соболевська (Польща), Олександр Гаврилов (Росія), Олаф Кюль (Німеччина), Алі Боуден (Шотландія), П’єр Астьє (Франція), Ганс-Петер Куніш (Швейцарія), Аревік Ашкароян (Вірменія). Загалом учасниками проекту стали 25 молодих журналістів.

·         Фестиваль «ТРАНСЛІТ» запропонує публічну дискусію «Вулиця із двостороннім рухом: український переклад за останні 20 років», яка відбудеться у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи і  стане підсумком досліджень перекладів з української на основні європейські мови, а також перекладів з європейських мов українською, здійснених впродовж 1991-2012 років.  Дослідження проведене у межах проекту Book Platform.

·         Молода Республіка Поетів –  дев’ятий конкурс-фестиваль поезії молодих авторів (віком до 25 років). На конкурс надійшли заявки від 99 авторів. 10 призерів прочитають свої твори на гала-концерті фестивалю 14 вересня.

·         Ніч поезії та музики нон-стоп – найдавніший (з 1997 р.) і найпопулярніший (близько 2 тисяч відвідувачів) захід Форуму видавців у Львові. До цьогорічної програми входять: поезія  Енріка Казасеса (Enric Casasses), Лінор Горалік, Клауса Анкерсена (Claus Ankersen), Бахита Кенжеєва, Томаша Ружицького (Tomasz Rozycki), Еугеніуша Ткачишина-Дицького (Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki), Юрка Іздрика, Галини Крук, Івана Малковича та ін. Співатимуть музичні гурти PabloPavo i Ludziki (Польща), Ян Бедерман (Росія), DRUMТИАТР та ZAPASKA (Україна).

Нагадаємо,  на ХХ Форум видавців до Львова привезуть  10 тисяч книжкових новинок.

Додамо, що цього року на Форум видавців до Львова приїде режисер, сценарист і письменник Кшиштоф Зануссі, американо-французька поетеса палестинського походження Наталі Хендл, письменниця з Білорусі Наталка Бабіна, польський журналіст, письменник, засновник та редактор «Газети Виборчої» Адам Міхнік та каталонський поет, драматург, есеїст, перекладач і декламатор Енрік Казасес.