У молочні продукти додають пальмову олію та відбілювач, - експерт

18:35, 7 серпня 2012

В Україні до молочних продуктів виробники додають такі шкідливі речовини, як пальмова олія та діоксид титану. Про це сьогодні, 7 серпня, повідомив директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець.

Пальмову олію додають у молочні продукти, щоб виробництво буде дешевшим, однак цей продукт є дуже шкідливим. Як розповіла лікар-анестезіолог інформаційного токсикологічного центру на базі відділення анестезіології та інтенсивної терапії з методами екстракорпоральної детоксикації комунального закладу Львівської обласної ради Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Іванна Андрейчук, пальмова олія плавиться аж при 40 градусах, а температура нашого тіла 36,6. Крім цього цей продукт викликає звикання.

За словами Юрія Чорнобривця, в Україні є 3 найбільші імпортери пальмової олії: молочні, кондитерські та металургійні підприємства. «Пальмова олія є дуже добрим мастилом для змащення механізмів»,  – розповів він. За його словами, в розвинених країнах вже заборонили використання пальмової олії у продуктах.

Юрій Чорнобривець розповів,  діоксид титану додають в молочні продукти, щоб були білосніжними. «Тому, якщо ви побачили, що на етикетці написано E-171, не беріть такої продукції»,  – розповів він і зазначив, що ця харчова добавка виробляється в Україні.

Юрій Чорнобривець зазначив, що виробники мають законне право добавляти в продукти пальмову олію, яка є надзвичайно шкідливою. На етикетках пишуть, що в продукції є пальмова олія, але не вказують скільки відсотків. І це теж законно. Крім того пишуть «рослинна олія» замість «пальмової олії», а це може бути кукурудзяна олія чи інша. 

«Вихід простий – просто заборонити, але це чомусь не робиться. Проблема тільки в тому, що хтось лобіює, щоб пальмову олію не заборонили», – вважає Юрій Чорнобривець.

За його словами, собівартість, наприклад, згущеного молока, яке зроблене з пальмової олії, низька. Але підприємці не продають її значно дешевше, ніж згущене молоко, зроблене з молока. «Чому? Щоб підозр не виникало.  Вони ставлять ціни на 2-3 гривні дешевше», - сказав Юрій Чорнобривець.

Нагадаємо, найчастіше фальсифікують згущене молоко, сир, сметану та масло.