Для відкриття інклюзивного класу батькам або особам, що їх замінюють, слід звернутися із заявою до керівника обраного закладу освіти за місцем проживання (реєстрації) дитини чи одного з батьків. Про це пише УНН з посиланням на Управління з питань інформаційної політики та комунікацій МОН України.
«На звернення батьків керівник закладу освіти за підтримки відповідного органу управління освітою зобов’язаний створити клас з інклюзивним навчанням для особи, яка потребує такого навчання, та забезпечити відповідні умови для організації навчання дитини з особливими освітніми потребами згідно з індивідуальною програмою розвитку та з урахуванням її індивідуальних потреб і можливостей (пункт 4 Порядку)», - розповіли у відомстві.
У МОН зазначили, що після цього власник закладу освіти виділяє в установленому порядку кошти, а керівник створює умови для забезпечення безперешкодного доступу до будівель та приміщень такого закладу дітей з особливими освітніми потребами. Крім цього вони зобов'язані забезпечити дітей необхідними навчально-методичними й наочно-дидактичними посібниками та індивідуальними технічними засобами навчання. Також облаштувати кабінети учителя-дефектолога, психологічного розвантаження, логопедичного для проведення корекційно-розвиткових занять, і забезпечити відповідними педагогічними працівниками та підвищення їх кваліфікації з питань надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами у класах з інклюзивним навчанням.
Як зазначено, зарахування дітей з особливими освітніми потребами до класів з інклюзивним навчанням здійснюється відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти й науки України від 16.04.2018 р. № 367.