У МВФ сказали, коли дадуть Україні третій транш

21:08, 16 травня 2011

Міжнародний валютний фонд очікує від України затвердження Пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення, щоб ухвалити рішення про виділення третього траншу за програмою stand by. Про це повідомив голова представництва Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр (Max Alier).

"У липні та грудні минулого року ми видали два транші. Наразі ведемо переговори про третій транш, але спочатку маємо побачити певні заходи з боку уряду. Насамперед необхідно впровадити Пенсійну реформу", - сказав він на відкритті сьомого Українського інвестиційного саміту Adam Smith Conferences в Лондоні в 16 травня, пише Інтерфакс-Україна.

М.Альєр нагадав, що домовленості про проведення Пенсійної реформи було зафіксовано в меморандумі в липні та грудні минулого року, а відповідний законопроект ще у грудні було передано до парламенту.

Голова представництва нагадав, що Україна витрачає 18% ВВП на пенсії, що є найбільшим показником у світі. За його словами, 35% пенсійного нарахування на зарплату є також дуже високою ставкою, але система все одно генерує дефіцит 7% ВВП, а пенсії залишаються низькими.

Говорячи про ціни на газ для населення, М.Альєр зазначив, що до початку співпраці у цьогорічній програмі stand by вони становили 16% від ціни імпорту, завдяки підвищенню минулого року на 50% цей рівень піднявся до 25%.

"Але (світові) ціни на нафту і газ зростають, тому це лише невеликий крок", - наголосив голова представництва МВФ. Він нагадав, що в грудневому меморандумі з МВФ українська сторона заявила про намір підвищити ціни на газ у квітні та червні, проте потім відмовилася від цих планів.

За його словами, уряд пояснює перегляд цих планів низькими зарплатами в країні, проте МВФ наголошує на можливості компенсації підвищення тарифів з бюджету для малозабезпечених верств населення.

М.Альєр назвав також ще однією умовою виділення третього траншу скасування вимоги про обов'язковий викуп Нацбанком протягом п’яти днів держоблігацій, внесених державою в націоналізовані банки в рамках їх капіталізації.

Загалом він зазначив, що макроекономічна ситуація в Україні значно покращилася останнім часом: зростання ВВП перевищує 4%, інфляція нижча за 10%, зменшується від’ємний платіжний баланс, зростають доходи бюджетів

"Перспективи на цей рік залишаються позитивними. Найскладніше завдання - здійснення структурних реформ, які відстають від плану вже багато років", - наголосив М.Альєр.

МВФ наприкінці липня 2010 року вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько $ 15,6 млрд). Тоді Київ отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд. У грудні 2010 р. МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі SDR1 млрд (близько $1,5 млрд).

Програма stand by передбачає виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх обсяг становить по SDR1 млрд кожен за винятком останнього розміром SDR0,75 млрд. Однак місія, що працювала в Києві у березні, не змогла рекомендувати раді директорів позитивного рішення щодо чергового траншу для України.