Підвищення тарифів на газ і тепло на 20% вивільнить 0,2% ВВП України для адресної допомоги нужденним категоріям
Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на висновки у звіті МВФ "Газова цінова політика України: Наслідки підвищення тарифів".
За розрахунками МВФ, підвищення тарифів на газ і тепло для населення на 20% надасть можливість скоротити необґрунтоване субсидування багатих домогосподарств і вивільнить майже 0,2% ВВП країни для адресної допомоги бідним верствам населення і середньому класу.
"Розрахунки показують, що підвищення тарифів на 20% мало вплине на добробут багатих. Водночас, чіткий графік підвищення тарифів у середньостроковій перспективі стане стимулом для підвищення енергоефективності", – йдеться у звіті.
Як зазначають у фонді, на сьогодні існує також незаконна практика використання газу, оплачуваного за тарифами для населення у промислових цілях (через суттєву різницю в тарифах для цих категорій споживачів).
На думку МВФ, підвищення тарифів на газ і тепло для населення перешкоджатиме таким зловживанням і призведе до підвищення енергоефективності в промисловості.
Як відомо, Україна вважає, що більш доцільним є продовження дії поточної програми кредитування "Стенд-бай", ніж підготовка та розроблення нової програми співпраці із МВФ.
Нагадаємо, у Японії тривають переговори України з МВФ щодо продовження програми співпраці.
Нещодавно українська делегація на чолі з головою Нацбанку Сергієм Арбузовим перебувала у США і також проводила переговори з МВФ.
Як повідомлялося, Рада НБУ порекомендувала уряду активізувати співпрацю з МВФ в рамках програми stand by.
МВФ у 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму 15,5 млрд доларів.
Фонд виділив перші два транші на суму 3,4 млрд доларів, але у 2011 році припинив фінансування через те, що Україна відмовилася збільшити тарифи для населення на узгоджені з кредитором 30% і для комунального сектору майже на 60%.
У 2011-2012 роках візити місій МВФ в Україну закінчувалися провалом переговорів.