У МЗС Польщі заявили, що стежитимуть, щоби поляки в Україні мали доступ до навчання рідною мовою

09:55, 9 вересня 2017

Міністерство закордонних справ Республіки Польща очікує, що з ухваленням нового Закону України «Про освіту» поляки в Україні матимуть доступ до навчання рідною мовою. Про це пише POLUKR.net з посиланням на заяву МЗС Польщі.

«Міністерство закордонних справ буде пильно стежити за імплементацією Закону та вживатиме всіх необхідних заходів, щоб поляки в Україні мали доступ до навчання польською мовою. Ми переконані, що українська сторона зобов’язана консультувати нас з положеннями про використання мов меншин», – наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС Польщі зазначили, що відстежували процес внесення змін до закону про освіту в Україні. Зокрема, ця тема була порушена серед інших під час засідання Консультативного комітету з освіти національних меншин у квітні 2017 року та засідання Посла Республіки Польща з представниками Міністерства освіти і науки України. Під час цих засідань українська сторона запевнила, що мета закону, остаточно ухваленого 5 вересня, – не ліквідація мов національних меншин.

«Закон гарантує етнічним та національним меншинам право вивчати рідну мову на додаток до викладання українською мовою дошкільної та загальної освіти (тобто початкової та середньої школи). Водночас це положення передбачає гарантію права на вивчення національної мови в державних і місцевих навчальних закладах або національних культурно-освітніх об’єднаннях», – зазначено в заяві.

Нагадаємо, що у вівторок, 5 серпня, Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №3491-п «Про освіту». Згідно з документом, вводиться 12-річне навчання для школярів, а також передбачається підвищення зарплати вчителям.

Щодо мови навчання представників національних меншин в Україні, в законі, зокрема, зазначено: «Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах дошкільної освіти і загальної середньої освіти першого ступеня поряд із державною мовою мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через окремі класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою, що створюються відповідно до законодавства, і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою».