Міністерство закордонних справ України радить експертам відійти від фіксації виконання критеріїв, необхідних для підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це заявив заступник директора Департаменту інформації політики МЗС України Василь Зварич.
«Ми хотіли б порадити окремим експертам, а також засобам масової інформації відійти від механічної фіксації виконання чи невиконання якихось пунктів, нібито необхідних для підписання угоди про асоціацію. Нині, передусім, ідеться про спільні дії України та ЄС із впровадження програми реформ у ключових для України сферах», – зазначив Зварич.
Він наголосив, що зміст співпраці України з ЄС нині полягає в тому, щоб досягти і підтримувати позитивну динаміку у впровадженні системних реформ, які Україна вже демонструє. Це дозволить Україні після підписання угоди про асоціацію посилити ці процеси, використовуючи для цього нові можливості і механізми, які надасть угода.
За словами Зварича, наразі необхідно мобілізувати зусилля всіх органів державної влади, неурядового сектору, експертів, ЗМІ для того, щоб «всі ми разом досягли відчутного прогресу в реформуванні у ключових сферах».
Напередодні незалежні експерти – учасники Консорціуму громадських організацій оприлюднили результати моніторингу процесу виконання Україною вимог ЄС, які необхідні для підписання її угоди про асоціацію з Євросоюзом. Експерти зауважили, що жоден з одинадцяти пунктів, затверджених на лютневому засіданні Ради Європи, на сьогодні Київ не виконав. Присутній певний прогрес в окремих сферах, зазначили експерти.
Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.