Громадяни України не скоюють злочину, якщо не повідомляють про те, що вони також мають паспорт іншої країни. Про це заявив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер, слова якого процитувала «Європейська правда» з посиланням на повідомлення на сайті уряду Угорщини.
Таким чином Менцер прокоментував обурення Києва, викликане тим, що угорські консули надають громадянство українцям та інструктують їх, як приховувати свої угорські паспорти і як маніпулювати з документами на кордоні.
«Міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто зустрівся зі своїм українським колегою в середу в Нью-Йорку в межах засідання високого рівня 73-ї Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй. На зустрічі міністр закордонних справ України визнав, що в Україні не існує закону, який забороняє громадянам мати паспорт іншої країни. Крім того, закон не забороняє надання паспорту іншої країни, і не є злочином, коли хтось не повідомив про те, що він також має паспорт іншої країни», – заявив Менцер.
Менцер додав, що «кілька днів тому глава Закарпаття (угорський дипломат не уточнив, кого має на увазі під «главою Закарпаття», - ред.) заявив, що принаймні половина членів парламенту України є подвійними громадянами, і відповідно нападки на угорців є неприйнятним».
Також він повторив погрозу, яку раніше вже оприлюднювали в Угорщині — якщо Україна вишле угорського консула у Береговому, то Будапешт вишле українського консула.
Нагадаємо, раніше було опубліковано відео, на якому низка українських громадян отримують угорські паспорти і виголошують присягу на вірність Угорщині в консульстві цієї країни у закарпатському Береговому. Під час процедури угорський дипломат роздавав поради, як не повідомляти владі про отримання нових документів.
Реагуючи на це, голова МЗС України Павло Клімкін повідомив, що поширене в мережі відео проходить перевірку на справжність. У разі якщо воно виявиться справжнім, консула Угорщини можуть вислати з країни. У відповідь очільник МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив про спроби залякати закарпатських угорців і пригрозив ще більше ускладнити євроінтеграцію України.
У прес-службі Закарпатської ОДА заявили, що місцеві жителі отримують угорські паспорти в консульстві в Береговому вже протягом семи років.