У НАТО погодилися, що блокування російських сайтів є питанням безпеки, а не свободи слова

09:16, 17 травня 2017

У Північноатлантичному союзі погодилися з позицією Києва, що рішення блокувати в Україні російські інтернет-ресурси є питанням безпеки, а не свободи слова, пише «Радіо Свобода».

«Українська влада чітко дала зрозуміти, що це рішення – це питання безпеки, а не свободи слова. НАТО співпрацює з Україною у зміцненні її реформ, включно з питаннями демократії, верховенства права і дотримання прав людини. Свобода засобів інформації є серед тем цього діалогу. Ми віримо у відданість України її міжнародним зобов’язанням і в чинну в Україні систему стримувань і противаг», – заявили в прес-службі НАТО російському агентству «ТАСС», яке звернулося по коментар.

У Росії офіційна Москва, а також компанії, що потрапили під нові санкції України, вже різко розкритикували їх, твердячи про «запровадження в Україні цензури», «наближення України до авторитарної держави» тощо. Це рішення викликало критику і серед українців, які звикли користуватися російськими соціальними мережами й інтернет-сервісами, що опинилися серед тих, що мають бути заблоковані в Україні.

Як повідомляв ZAXID.NET, Президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії, які передбачають, зокрема, блокування інтернет-провайдерами терміном на три роки доступу до соцмереж «ВКонтакті» і «Однокласники», а також до російської пошукової системи «Яндекс».

Пункти указу також зачіпають і українські структури цих компаній. Доступ повинен бути заблокований до 1 червня.

Санкції також введені проти російських антивірусних компаній «Лабораторія Касперського» та «Доктор Веб» і до їхніх українських підрозділів.

Також під санкції потрапили відомі в Україні російські IT-компанії, серед них – «1С» та ABBYY та їхні українські структури.