Сьогодні, 5 листопада, у Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові відкрили виставку творів із фондових зібрань музею "Стежками гуцульського краю. Етюди Гната Хоткевича. Різьба родини Шкрібляків".
Цю виставку приурочено до 130-річчя від дня народження прозаїка, критика, драматурга, організатора самодіяльного народного театру Гната Хоткевича, яке відзначають 31 грудня 2007 року, та 185-річчя від дня народження видатного майстра різьби по дереву Юрія Шкрібляка, який походить з династії талановитих різьбярів, ткачів, вишивальниць, писанкарок, мосяжників.
"Ці дві постаті об’єднує Гуцульщина. Один - Юрій Шкрібляк - засновник школи гуцульського різьблення - родом з Косівського району, другий - Гнат Хоткевич - впродовж 1906-1912 років перебував на Гуцульщині, емігрувавши туди після придушення Грудневого повстання робітників 1905 року у Москві. Тому тут зібрано лише твори, присвячені цьому краю", - розповіла завідувач відділу українського мистецтва ХІХ - ХХ століть Національного музею Оксана Жеплинська.
У фондах музею зберігається 105 малюнків (до експозиції виставки увійшов лише 51 твір) Гната Хоткевича. Це етюди виконані олійними фарбами на полотні, картоні, у більшості із яких змальовується високогірне село Криворівня та його присілки. "До музею ці твори потрапили від дружини драматурга. У них не було назви, ми самі їх давали. Нещодавно ми знайшли перше видання "Камінної душі", яка було проілюстрована етюдами, що зберігалися у нас, їх всіх було підписано автором, відтак ми дізналися про їх справжні назви", - додає Оксана Жеплинська.