У середу, 29 жовтня, у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького відкрилась виставка живопису Петра Грегорійчука. Експозиція присвячена століттю від дня народження художника.
Як розповів на урочистому відкритті директор музею Ігор Кожан, експозиція складається з ретроспективи творчої праці художника за період майже п’ятдесяти років. На виставці представлено різні жанри – пейзаж, портрет, натюрморт, сюжетно-тематичні композиції. Більшість картин – про Львів, Гуцульщину, представлено також доробок з подорожей. Можна оглянути й гротескні роботи художника, які він, за словами мистецтвознавців, особливо любив малювати.
«Художник має здатність залишати по собі велику спадщину. Вона зберігається десятки років. Треба мати великий Божий дар, щоб так зуміти. Петро Грегорійчук його мав. Його роботи говорять за нього самого,» - додав Ігор Кожан.
Широкий діапазон мистецьких зацікавлень художника та оперування великим арсеналом виражальних засобів відзначив і проректор з наукової роботи ЛНАМу, професор Роман Яців.
«За сукупністю того, що Петро Грегорійчук зробив в мистецтві, можна переконатися, що українське малярство в обставинах тоталітаризму зберігало свою проєвропейську зорієнтованість і національні особливості,» - резюмував він.
Виставку можна оглянути до 29 листопада.