У Нацмузею Шептицького проводять уроки у формі гри

Інновації в музеях

22:17, 15 вересня 2011

Ми звикли, що музеї, це такі собі установи, які тільки зберігають фонди, але львівські музеї тепер впроваджують інновації, які дозволяють оживити музейне життя і залучити якомога більше відвідувачів.

У музеї мертва тиша і нудно? Це не про сучасні львівські музеї. Працівники цієї сфери зрозуміли найголовніше - свого глядача треба виховувати з дитинства. Тому Нацмузей запровадив урок в музеї. Школярам викладають матеріал в інтерактивній формі гри, вони можуть сидіти на подушках, бігати із завданнями квесту, складати пазли із копій ікон.

“Пропонуючи їм свою методику, ми перетворюємо їх на дієвих осіб у нашому уроці і в багатьох моментах просто змінюємо роль екскурсовода, який виступає як учитель, і роль учня”, - каже заступник директора Нацмузею ім. А. Шептицького Оксана Біла.

Для таких ігрових майстер-класів та уроків у Нацмузеї зараз створюють спеціальну кімнату.

А от музей Соломії Крушельницької заманює глядача можливістю раз на рік спробувати себе у ролі музейника. Тут впровадили проект "Львів музичний", за яким школярі можуть безкоштовно прийти у музей і в будинок органної музики. Плюс цього музею у тому, що він згуртував навколо себе музичну спільноту міста. Тут діє музичний салон, де відвідувач одразу потрапляє на концерт. А ще діти можуть виступити у домі, де жила славетна Крушельницька.

“Учні школи імені Соломії Крушельницької мають можливість в останню середу кожного місяця під час навчального року прийти до музею і дати концерт, вони вчаться тут виступати перед публікою”, - каже головний хранитель фондів музею С.Крушельницької Ірина Криворучка.

Ще одним музеєм-інноватором є Музей історії релігії. Тут запровадили день родини, коли для сім’ї вхід безкоштовний. А дітям пропонують майстер-класи, наприклад - кресати вогонь або спробувати себе у давньому часі.

Якось працівники музею історії релігії вигадали переодягнутися у костюми. Так започаткували костюмовані екскурсії. З часом, окрім екскурсій експозицією, додали і мандри підземеллями музею. Тут глядачів зустрічають Князь Лев, княжна Констанція, Галишка Острозька. Усі костюми купували за власний кошт.

У кожному музеї інновації базуються на ентузіазмі та ініціативі музейників. Щоправда залишаються музеї, куди ще не впускають активне мистецьке життя і де дотепер тихо.