У Нацполіції створили нове відділення кримінального аналізу

Його мета - зведення всієї оперативної інформації в одну базу даних

07:36, 11 жовтня 2017

Новостворене управління кримінального аналізу зведе воєдино всю оперативну інформацію, яка допоможе в розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів. Про це інформує «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу Нацполіціі.

Тимчасово виконуючий обов'язки начальника управління кримінального аналізу Нацполіціі Володимир Єрофєєв заявив, що необхідність створення такого підрозділу була обумовлена розрізненістю джерел інформації, проведенням автономного аналізу в різних службах.

За його словами, оперативники часто отримують інформацію і залишають її у себе, а при звільненні або просуванні по службі ця інформація втрачається. «Тому відсутня можливість якісно оцінити інформацію в глобальному масштабі, хоча б у межах однієї області ... Наше завдання - консолідація всієї оперативної інформації, її подальший аналіз, що допоможе в розкритті в першу чергу тяжких і особливо тяжких злочинів», - повідомив в.о. начальника управління.

Говорячи про практичну складову роботи нового управління в частині попередження злочинів, Єрофеев розповів, що, зокрема, буде зроблена географічна прив'язка до кожного житлового будинку з можливістю нанесення інформації на карту. «Це дасть можливість робити якісний аналіз скоєних злочинів: визначити зони скоєння злочинів, направити в такі місця додаткові наряди патрульної поліції або поставити завдання дільничного додатково відпрацьовувати місця проживання осіб, які перебувають під адміністративним наглядом», - пояснив він.

Також Володимир Єрофєєв зазначив, що підрозділ буде проводити аналіз за трьома напрямками: вже скоєним резонансним злочинам, а також тактичний і стратегічний аналіз.

До слова, з квітня Консультативна місія ЄС (КСЄС) спільно з МВС запустила проект зі створення 20 зразкових відділків поліції в Україні. КМЄС працює в Києві незалежно від представництва ЄС, займаючись лише одним напрямком - реформою українських правоохоронних органів. До цього списку входять не тільки поліція, але й система прокуратури, НАБУ, НАЗК, прикордонники та СБУ.