На озері з інфільтратами у Грибовичах помітили дикого лебедя, який протягом двох днів не може звідти вибратись. Як розповів ZAXID.NET директор ЛКП «Збиранка» Володимир Занік, це найбільше з п’яти озер з інфільтратами на території сміттєзвалища.
«Дощова вода, яка проходить через сміття, збирається у своєрідне озеро темно-коричневого кольору, схоже на гноївку. У цьому озері вчора ми побачили лебедя. Невідомо як цей птах туди потрапив. Наші працівники намагались заманити його хлібом на берег, але там дуже різкі береги, тому небезпечно підходити близько до води. Я заборонив працівникам це робити, щоб не відбувся зсув», - розповів Володимир Занік.
За його словами, сьогодні, 7 грудня, працівники ЛКП «Збиранка» звернулись до рятувальників з проханням дістати птаха з води. Бо, за словами Заніка, птах не може самостійно злетіти.
«Рятувальники пробували різними способами дістати його, але він втікав та відпливав все далі. Вони телефонували керівництву та питались чи можна спустити човен у відстійник з інфільтратом, але їм заборонили. Лебідь все ще перебуває у цьому озері. Його не змогли дістати», - додає директор ЛКП «Збиранка».
Занік зазначив, що це найбільше озеро з інфільтратами у Грибовичах. Його площа становить 1,5 га, а глибина від 4 до 6 метрів.
У прес-службі ДСНС у Львівській області ZAXID.NET підтвердили, що надзвичайники виїздили у Грибовичі, однак наголошують, що птаху нічого не загрожує.
«Прямої небезпеки для лебедя нема. Найгірше – це мороз. Оскільки зараз не прогнозують різкого пониження температури, то, думаю, що птах не пропаде. Якщо буде похолодання до 10 градусів, то птах може померти від переохолодження. Його потрібно підгодовувати харчовими відходами, наприклад вареною картоплею, і у такий спосіб заманювали на берег», - прокоментував ZAXID.NET директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.
За його словами, інфільтрати не становлять небезпеки для лебедя, однак, якщо птах потрапив би у гудронне озеро, яке також є на території сміттєзвалища, то лебідь би помер.
«Гудрони – це нафтопродукт. Якби птах потрапив у таке озеро, то у нього б злиплось пір'я та лапи, він загинув би досить швидко, а у випадку з інфільтратами птах може перебувати на озері на морозів», - додав Антахович.