У неприйнятті Державного бюджету Яценюк побачив як "мінуси", так і "плюси"

15:23, 12 липня 2008

"Якщо б була воля народних депутатів на скликання позачергової сесії, я в будь-який момент скликав би це засідання, і за умови наявності 226 голосів, ми б його провели. Але за історію парламенту це відбулося один раз, і, думаю, у цьому політичному сезоні цього не буде", - сказав спікер українського парламенту Арсеній Яценюк під час прес-конференції, яка відбулася сьогодні, 12 липня, у в межах роботи форуму "Ялтинська європейська стратегія. П`ята ялтинська щорічна зустріч". Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради України.

Торкаючись бюджетного процесу у цілому, голова Верховної Ради зазначив, що основні положення закону про Державний бюджет повинні кореспондуватися як з вимогами парламентських фракцій і регіонів, так і зі стандартами макроекономічної політики. "Зараз фракції зажадали більшого часу для доопрацювання даного законопроекту. У вересні уряд запропонує узгоджений з Президентом і погоджений фракціями бюджет, який передбачав би кілька важливих речей: окрім підвищення соціальних стандартів, також і питання утримання макроекономічної стабільності", - сказав А.Яценюк.

За його словами, сьогодні єдиним джерелом утримання показників інфляції є скорочення дефіциту Державного бюджету.

"Я на кожну ситуацію дивлюся з усіх сторін, - сказав спікер. - "Мінус" у тому, що відбулося - зміни до Державного бюджету не ухвалили саме зараз, не підвищили соціальні стандарти, не вклали гроші у розвиток інфраструктури. А "плюс" ситуації - це дасть можливість скоротити дефіцит Державного бюджету і прийти до політичного консенсусу виключно в економічному документі".

"Біда у тому, що ми часто підмінюємо фінансову складову політичною доцільністю, і так при кожному законі про Державний бюджет. Компроміс знаходиться за півгодини до голосування", - зауважив А.Яценюк.

У той же він час нагадав, що на останньому пленарному засіданні другої сесії було досягнуто компромісу: за основу прийняті два законопроекти - і Кабінету Міністрів України, і Президента України, які направлені на доопрацювання до парламентського Комітету з питань бюджету для зведення в один документ.