У Нідерландах заборонили плакати з поцілунком Путіна

Плакати розробили, щоб переконати голландців підтримати Угоду про асоціацію ЄС- Україна на референдумі

09:52, 21 березня 2016

Нідерландська залізниця заборонила для розміщення на своїх станціях плакат партії Молодих соціалістів Нідерландів, на якому голландський ультраправий політик Гірт Вілдерс обіймається і цілується з Путіним, повідомила «Європейська правда» з посиланням на видання NOS.

За задумом авторів плаката, його розміщення на залізничних станціях та автобусних зупинках мало на меті переконати противників підписання Угоди про асоціацію ЄС та України підтримати ратифікацію угоди Нідерландами.

Нідерландська залізниця заявила, що такий плакат є провокативним і образливим, відтак заборонила його розміщення.

Після цього рекламна агенція Exterion, відповідальна за розміщення плакатів, розробила більш лояльний варіант плакату, на якому Вільдерс і Путін тримають голови близько один до одного. Ці плакати планували розмістити на дошках для оголошень на зупинках та станціях.

«Місця для оголошень ми розглядаємо як громадський простір, де кожен повинен відчувати себе як вдома і не відчувати себе ображеним», – відреагували у прес-службі Нідерландської залізниці.

Голова партії Молодих соціалістів Барт Ван Брюгген обурився таким рішенням керівництва транспортної компанії.

«Схоже, що для залізниці успіх КДБ важливіший за втрату свободи слова», – зазначив він.

Молоді соціалісти зараз готують до друку третій варіант плакату, на якому зображений Путін, який розмальовує мапу Європи, зокрема, територію України, червоним олівцем.

«Не дайте Путіну закінчити свою розмальовку. Проголосуйте 6 квітня», – йдеться в тексті до нового постера.

Наприкінці місяця плакати будуть розміщені на автобусних зупинках та вокзалах.

Нагадаємо, консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС у Нідерландах призначений на 6 квітня 2016 року.

За результатами опитування, проведеного компанією Direct Research, розрив між прихильниками Угоди про асоціацію Україна-ЄС та противниками у Нідерландах скоротився до 1%.