У Німеччині більше знають українську літературу, ніж музику, - Томас Зандерлінг

15:50, 5 грудня 2007

Завтра, 6 грудня, у Львові завершується Міжнародний фестиваль диригентського мистецтва пам’яті Миколи Колесси. Цього дня у Львівській філармонії відбудеться концерт за участі одного із знаних диригентів Європи Томаса Зандерлінга (Німеччина). Про це сьогодні, 5 грудня, під час прес-конференції повідомили організатори фестивалю.

Томас Зандерлінг виступатиме з львівською піаністкою Маріанною Гумецькою та оркестром Львівської філармонії, з яким, за словами маестро, він уже добре спрацювався. "Я помітив, що у них з новим диригентом відкривається нова глава в історії. Ми знайшли продуктивну атмосферу", - зазначив Томас Зандерлінг.

Диригент також додав, що наразі не знайомий з українською музикою і наголосив, що у Європі добре знають хіба що Валентина Сильвестрова. "А взагалі у нас, в Німеччині, більше відома ваша література", - зауважив він.

Директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп зазначив, що організатори правильно зробили, що провели цей фестиваль як перший, змінивши його концепцію та назву. "Це дає нам можливість констатувати, що такий фестиваль диригентського мистецтва дуже потрібен у Львові, насамперед професіоналам, адже він привносить сюди європейський дух. Диригенти - це люди світу, і нам хотілося б, щоб Львів став для них частиною цього світу", - наголосив він.

За словами Володимира Сивохіпа, уже зараз триває підготовка наступного фестивалю. Однак імена диригентів, які приїдуть до Львова, він назвати відмовився. Відомо лише, що наразі узгоджено дев’ятнадцять прізвищ диригентів, яких запросили до нашого міста.