У Німеччині заявили про масові відмови від щеплення вакциною AstraZeneca

Німеччина використала лише 239 тис. доз вакцини AstraZeneca із отриманих 1,4 млн

14:57, 28 лютого 2021

Прем’єри декількох федеральних земель Німеччини закликають зробити вакцину AstraZeneca доступною для усіх охочих через те, що у пріоритетних групах від неї забагато відмов. Про це повідомила «Європейська правда».

Зазначається, що у Німеччині наразі чітко визначені пріоритетні групи, які мають першими отримати щеплення. Але через те, що багато з них не хочуть вакцинуватися препаратом AstraZeneca, зростають побоювання, що ці дози залишатимуться на складах невикористаними.

Як і в низці інших країн ЄС, вакцину AstraZeneca у Німеччині рекомендували для людей, не старших 65 років. Водночас, молодше населення з груп ризику не поспішає вакцинуватися цим препаратом – через те, що заявлений рівень ефективності нижчий, ніж у Pfizer-BioNTech та Moderna, та через дещо вищий ризик побічних реакцій.

Станом на середину тижня, Німеччина використала лише 239 тис. доз вакцини AstraZeneca із отриманих 1,4 млн.

З огляду на це, чиновники пропонують, щоб дози, які вже пролежують на складах, дозволили використовувати для вакцинації усіх охочих.

«Пріоритизація, звісно, необхідна – доки у нас є проблема з дефіцитом вакцин. Але ми не можемо допустити, щоб наявна вакцина не використовувалась, тому що ті, хто вже має до неї доступ, відмовляються від неї. У такому разі потрібно вакцинувати охочих, до яких ще не дійшла черга», – заявив прем’єр землі Баден-Вюртемберг Вінфрід Кречманн.

Нагадаємо, що Україна 24 лютого почала щеплювати населення вакциною Covishield, яка виробляється за ліцензією Oxford-Astra Zeneca.

Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, заявляє, що Covishield є високоефективною, що підтверджується даними клінічних досліджень у Бразилії та Великій Британії.

Тим часом група з питань захисту прав пацієнтів All India Drug Action Network заявляє, що з затвердженням Covishield поспішили, оскільки виробник не завершив «перехідне дослідження» вакцини на індійцях.

За даними Інституту сироватки Індії, вакцина Covishield може бути протипоказана у низці випадків:

  • важка алергічна реакція;
  • підвищена температура тіла;
  • порушення згортання крові або вживання антикоагулянтів; ослаблений імунітет;
  • вагітність;
  • грудне годування;
  • використання іншої вакцини проти коронавірусу.

Найпоширенішими можливими побічними ефектами вакцини Covishield можуть стати: біль, почервоніння, свербіж, набряк або синці в місці ін'єкції, втома, озноб або гарячка, головний біль, нудота, біль у суглобах або м'язах.

Вакцина також може спричинити утруднення дихання. Крім того, фіксують блювоту та діарею. Серед рідкісних побічних ефектів було зафіксовано також зниження апетиту, запаморочення, пітливість, болі в животі та висипання.