Для роботи у новому уряді буде запрошено досвідчених реформаторів з Грузії, США та Європи. Про це в ефірі «5 каналу» у червер ввечері заявила народний депутат від «Народного фронту» Вікторія Сюмар.
«Ми ж не запрошуємо іноземців, тому що вони іноземці – це люди, які мають великий досвід реформування в своїх країнах. Далеко не кожен досвід можна перенести на українську реальність, тому що, наприклад, Грузія маленька країна, а Україна більша. Там реформи проводили, коли війни не було. Тут є війна, і тому там можна було звільнити в один день всю міліцію і набрати нову, а тут не можна її звільнити. Але все-таки, це люди з досвідом і їхня думка буде важливою і цінною. Наскільки мені відомо, там не лише європейські, а й грузинські, американські фахівці», – сказала Сюмар.
На її думку, влаштування досвідчених іноземців в органи української влади є «дуже правильним» кроком.
«Нові ідеї, нові бачення. У людини ззовні немає корупційних зв’язків, в неї є тільки її репутація, їй потрібна історія успіху – це успішні люди. Їм не треба тут провалу, їм не потрібно гроші тут заробити, їм потрібно потім сказати – в мене є успішний кейс», - заявила нардеп.
Своєю чергою нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Віталій Ковальчук наголосив, що іноземці, яких планують запросити до уряду, готові набути українське громадянство.
«Ми ж не пропонуємо залучати просто іноземців. Ці люди мають відповідати певним критеріям, перший з яких – це досвід; другий – це здатність здійснювати певні дії і вчинки; третє і найголовніше – це бажання. Ті іноземні громадяни, з якими зараз проводяться певні перемовини, вони якраз готові і бажають вкласти свою репутацію задля розвитку України. Найголовніше – ці люди готові набути громадянства України і позбавити себе громадянства тих країн, громадянами яких вони на сьогодні є. Тобто вони вже роблять певний вчинок. Але для цього необхідно внести відповідні зміни до закону», – зазначив Ковальчук.
Він вважає, що процедурні питання вдасться вирішити, «головне, щоб ми могли дійти консенсусу під час консультації між фракціями і прем’єр-міністром».
Зазначимо, що для набуття українського громадянства іноземець, за чинним законодавством, повинен прожити в Україні щонайменше 5 років.
Як повідомляв ZAXID.NET, президент України Петро Порошенко запропонував на законодавчому рівні дозволити іноземцям працювати в органах влади, після чого лідер парламентської фракції БПП Юрій Луценко повідомив, що це може стосуватися щонайменше п’яти іноземних спеціалістів.
У свою чергу, посол Словаччини вже повідомив, що його країна готова направити на роботу в українську владу своїх фахівців.