Після протестів зі сторони пацієнтів, у відділенні амбулаторного хронічного гемодіалізу Новояворівської лікарні мають встановити нове обладнання для діалізу. Про це ZAXID.NET повідомила голова ГО «Асоціація Життя» Ірина Куцьо, що представляє інтереси хворих на ниркову недостатність на Львівщині.
Як розповіла Ірина Куцьо, у відділенні, що відкрилось 4 червня 2015 року, замість сучасних апаратів, які можуть проводити п’ять рівнів очистки крові, спочатку встановили машини для гемодіалізу початкового рівня, а також несертифіковані системи водоочистки, які поставила компанія «Медікал-груп».
Згідно меморандуму від 2013 року, який підписав тодішній голова Львівської ОДА Олег Сало, сучасне медичне обладнання для проведення процедури діалізу до лікарень у Львові, Червонограді, Дрогобичі, Новояворівську, Буську та Стрию мала поставити компанія «Фрезеніус Медікал Кер Україна». В свою чергу, розхідні матеріали для лікарень все одно мають закуповуватись шляхом проведення тендеру. В меморандумі було вказано, що ціни на розхідні матеріали «Фрезеніуса» не будуть перевищувати аналогічні вироби по Україні.
«Фрезеніус» подарувала нам все необхідне медичне обладнання, зокрема – шість апаратів для Новояворівська», - розповіла ZAXID.NET Ірина Куцьо.
За словами активістки, у Львові медичне обладнання від «Фрезеніус» було встановлене, а ось облаштування відділення лікарні у Новояворівську затягнулось. Нові апарати, які надала компанія, до пацієнтів так і не потрапили. Хворі на ниркову недостатність відмовились проходити процедури на обладнанні, яке поставила компанія «Медікал-груп», оскільки воно, за словами Ірини Куцьо, є нижчої якості. Через це мешканці Яворівського та Мостиського районів, які обслуговувались у Новояворівській лікарні, мусили їздити до Львова. За даними ГО «Асоціація Життя», таких хворих є 20 осіб.
Минулого тижня хворі на ниркову недостатність зустрілись з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою. Серед присутніх на зустрічі з головою ОДА були представники компаній «Фрезеніус Медикал Кер Україна», «Б. Браун Медікал Україна», «Бакстер ХелсКер», а також представники громадської організації «Асоціація Життя», яку очолює Ірина Куцьо.
Під час зустрічі сторони дійшли згоди, що в лікарні відкриють два зали з системами для гемодіалізу - від обох поставників, «Фрезеніус» та «Медікал-груп». Пацієнти вимагають, щоб усі апарати були однаковими за якістю, а також щоб в них усіх використовувались лише оригінальні розхідні матеріали. Тоді, за словами Ірини Куцьо, хворі самі зможуть обрати, на яких апаратах вони проходитимуть процедури.
Як повідомили УНН, Львівська ОДА повторно скерує запрошення усім компаніям, які надають послуги з гемодіалізу, з пропозицією розмістити апарати «штучної нирки» у відділеннях районних лікарень області.
«На Львівщині не буде монополіста на ринку гемодіалізу. Пацієнт матиме вибір, яким апаратом нирково-замісної терапії користуватись, та які препарати отримувати. Щоб ніхто з людей не думав, що ми лобіюємо інтереси конкретної фірми. Тому, у кінцевому результаті, компанії повинні самостійно переконати хворих, що їх обладнання і розхідний матеріал є кращими», — зазначив Олег Синютка.
Олег Синютка також гарантував, що будь-яка компанія, яка захоче відкрити відділення з гемодіалізу та поставити свої апарати в області, зможе отримати для цього необхідне приміщення.