В Колумбійському університеті Нью-Йорка назвали лауреатів найпрестижнішої американської нагороди в галузі журналістики – Пулітцерівської премії. Цього року премія присуджується вже в 101-й раз, йдеться на сайті комітету нагороди.
Як зазначається, нагороду в категорії «За служіння суспільству» цього року отримали видання New York Daily News і Propublica, яких відзначили за статті про зловживання місцевих чиновників щодо малозабезпечених і расових меншин. Ця нагорода вважається однією з найвищих у конкурсі, незважаючи на те, що дана номінація – єдина, яка не передбачає вручення грошової винагороди. А грошова винагорода в цьому році зросла з $10 тис. до $15 тис.
Газету New York Times удостоїли Пулітцерівської премії за висвітлення російського втручання у вибори США. На думку журі, газета повинна бути нагороджена за матеріал, який показав, як президент РФ Володимир Путін використовує російський вплив за кордоном. Автори матеріалів показали методи, які включали вбивства, залякування і розголошення компромату проти опонентів на виборах президента США.
Премію в категорії «роз'яснювальна журналістика» отримали міжнародний консорціум McClatchy і газета Miami Herald. Журналісти опублікували оприлюднені минулого року «панамські документи» про офшорні схеми урядовців десятків країн світу.
З-поміж лауреатів премії в різних категоріях також виявилися такі видання як East Bay Times, Washington Post, Charleston-Gazette Mail, Salt Lake Tribune, New Yorker.
Переможцями в категорії «новинна фотожурналістика» стали два фотографи: Даніел Берехулак отримав відзнаку за серію фотографій для газети The New York Times про боротьбу уряду Філіппін з наркотрафіком і вбивства в цій країні, а штатний фотограф Chicago Tribune Джейсон Уембсгенс отримав Пулітцерівську премію за фоторепортаж про життя десятирічного хлопчика, який став жертвою стрілянини на вулицях Чикаго.
Вручення премії відбудеться, ймовірно, вже в травні цього року.
Зазначимо, Пулітцерівська премія була заснована відомим газетним магнатом, засновником Школи журналістики Колумбійського університету Джозефом Пулітцером (1847-1911). Згідно з його заповітом, на $2 млн був заснований фонд його імені. Вперше нагороди були вручені в 1917 році. Премія, що становить $10 тис. вручається щорічно. Нагорода «За служіння суспільству» не має грошового вираження, її лауреат одержує золоту медаль.
Минулого року у номінації «За служіння суспільству» переможцем визначили агентство Associated Press за серію матеріалів про використання рабської праці в рибопереробній промисловості в Індонезії і Таїланді. Після цих публікацій вдалося звільнити понад 2 тис. осіб, а їх експлуататори постали перед судом.